Alt Coin

En Büyük Üçüncü Balina, Bu Altcoin’leri Stokluyor!

WhaleStats tarafından yakından takip edilen devasa Ethereum balinası, 18 Ocak’ta büyük bir satın alım daha yaptı. Düzeltme devirlerindeki indirimli altcoin fiyatları büyük cüzdanlar tarafından bedellendiriliyor. Bu yazıda, ilginizi çekebilecek “Light” isimli balinanın son transferlerini inceleyelim.

Devasa altcoin balinası bu tokeni stokluyor

WhaleStats’ın izlediği en büyük üçüncü Ethereum balinası “Light”, üç kıymetli altcoin projesini stokluyor. Bilgilere nazaran balinanın en büyük durumu RON Token, yalnızca 300 cüzdanda dağılmıştır ve piyasa verisi bulunmuyor. Resmi borsalarda listelenmeyen token/coin’lerin piyasa bedelini belirlemek zordur. Bu nedenle, Light’in cüzdanındaki en büyük durum RON Token’in gerçek kıymetini belirlemenin bir yolu bulunmuyor. Balina cüzdanındaki en büyük ikinci stok, 1 milyar dolara yakın bedeliyle Shiba Inu (SHIB). Balina ek olarak Bitcoin, USDC ve CRO tutuyor. Son piyasa düzeltmesinde Light, ayın başından bu yana neredeyse 600 milyon dolar kaybetti. Satışın en büyük kısmı, yıl başından bu yana %12 kıymet kaybeden Shiba oldu.

17 Ocak’ta 2,26 milyon adet Polygon (MATIC) satın alındı. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Birinci ve ikinci Ethereum balinaları

Ethereum ağındaki en büyük balina en az iki kıymetli token konumuna sahipken, ağdaki birinci ve ikinci büyük cüzdanlar neredeyse hiç token tutmuyor. Sırasıyla “Itachi” ve “Naruto” isimli bu balinalar, portföylerinin %99’unu Ethereum’a ayırıyor, buda büyük oyuncuların düzeltme esnasında riskten kurtulmayı tercih ettiğini gösteriyor. Başkan altcoin projesi Ethereum, klasik finansal eserlere nazaran daha volatil kalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.