Alt Coin

En Çok Türkler Alıyor: Bu Metaverse Yerleri Yok Satıyor!

Craig S. Wright üzere isimlerin tüm muhalefetine karşın NFT çılgınlığı tüm süratiyle devam ediyor. Artık hayatımızın bir kesimi haline gelen metaverse NFT’ler birçokları için kıymetli bir gelir kaynağı haline geldi. Bu çılgınlıktan Türkiye de nasibini aldı ve metaverse emlakı kapış kapış satılmaya başladı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Türkler, metaverse yerleri çok sevdi

Her an yeni bir satışla kripto dünyasında sürpriz yaratan NFT’lere bir yenisi daha eklendi. Bu sefer volkanik bir adada 100 metaverse yerleri satışı formunda gerçekleşiyor. Bu yılın birinci çeyreğine kadar 31 Ocak’ta FUNGI NFT platformunda bir dizi metaverse yerin satışa sunulması planlanıyor.

100 metaverse arsa parselinin yer aldığı ‘gerçekçi foto’ bir metaverse olan cornerstone.land, önde gelen bir global VR stüdyosu olarak tanınan ZOAN tarafından sadece NFT olarak satılacak. Yerlerin satış fiyatları ise hayret verici: 10.000 ila 20 milyon euro! Bu fiyatlar, bu metaverse emlakı şimdiye kadar metaverse’de satışa sunulan en bedelli yerler haline getiriyor. Metaverse’deki sanal gayrimenkul daha yaygın hale geldikçe, Decentraland, The Sandbox, CryptoVoxels ve Somnium Space üzere açık dijital dünyalar giderek daha fazla yatırımcıyı çekmeye devam ediyor.

Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde yapılan araştırma sonuçlarına nazaran Metaverse dünyasından en çok arazi satın alan yatırımcıların Türk olduğu ortaya çıktı. Metaverse dünyasıyla tanışmış kullanıcılar, emlakın, web adresleri üzere ileride çok pahalanabileceği niyetiyle satın alıyor. Haberlere nazaran bu çılgınlıkta Türkiye’de 30 bin, İstanbul’da ise 15 bin parsel satıldı. Köprü, stadyum, cami, saray üzere sembol alanlar çoktan tükendi bile. Çok sayıda metaverse arsa satışı yapan platform var. Fakat bunlardan en yaygınları metaverse alanından da yakından tanıdığımız Decentraland, The Sandbox, Axie Infinity, OVR ve Nextearth. Metaverse yerleri kripto paralar kullanılarak alınıp, satılıyor. Öte yandan, birebir yerin farklı metaverse platformlarında farklı sahibi olabiliyor. Bu emlakın pahasını ise, platformların popülerliği belirliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.