BitcoinKripto Haber

En İyi Çinli Yetkili ‘Kripto Madenciliği Faaliyetlerini Desteklemek’ İçin Önyüklendi

Üst düzey bir Çinli bölge yetkilisi Çin Komünist Partisinden ihraç edildi ve rüşvet ve seks karşılığında kripto madenciliğini “desteklediği” iddiasıyla ağır cezalarla karşı karşıya kalabilir.

Başına NBD ve China Daily, memur, Xiao Yi yöneltilen suçlamalar, denetleme komitesi tarafından tesviye edilmiş Disiplin Muayene için Merkez Komisyonu Çin Komünist Partisi (ÇKP) en yüksek iç kontrol gövdesinin – (CCDI).

Xiao Yi , merkezi hükümete önemli bir siyasi danışma organı olan Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı’nın Jiangxi Eyalet Komitesi’nin başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu .

Eylül ayında kripto madenciliğine yönelik baskının ardından, uygulayıcıların odak noktası, esas olarak, henüz platformlarını kapatmamış veya Anakara Çin’den taşınmamış madencileri kapatmak oldu. Ancak şimdi, dikkatlerin madencilerin operasyonel kalmasına izin veren yetkililerin üzerine düştüğü görülüyor.

CDDI, Xiao’nun ÇKP’nin “disiplini ve yasalarını” “ciddi ihlaller” yaptığını ve “kuruluşları sanal para madenciliği faaliyetlerinde bulunmaları için tanıtmak ve desteklemek” için “yetkisini kötüye kullandığını” iddia etti. CDDI, bu “faaliyetlerin” Çin’in “endüstriyel politikalarına” aykırı olduğunu belirtti.

Müfettişler, Xiao’yu ÇKP’den ihraç ettikten ve “yasadışı olarak” elde edildiğini söyledikleri fonlara el koyduktan sonra davayı mahkemeye teslim ettiklerini söylediler.

CDDI, Xiao’nun “hediyeleri ve parayı kabul ettiğini” ve görünüşe göre kripto madenciliği ile ilgili firmalar tarafından finanse edilen şehvetli “ziyafetlere” katıldığını belirtti. Organ, ayrıca, olumlu “personel terfi ve proje sözleşmesi” kararları karşılığında “yasadışı olarak büyük miktarda mülk kabul ettiğini” söyledi.

CDDI, Xiao’nun “ayrıca gücü para ve seks için takas ettiği bulundu” diye devam etti.

Devlet gazetesi ve hükümet sözcüsü Global Times, Xiao’nun da “adli faaliyetlere müdahale ettiğini” bildirdi ve isimsiz “piyasa gözlemcilerinden” alıntı yaparak şunları ekledi:

“Dava, Çin’in sanal para birimiyle ilgili faaliyetleri sıkı bir şekilde düzenleme kararını gösterdi.”

Benzer şekilde adı açıklanmayan “endüstriyel gözlemciler”, geçen ayın başından itibaren “Çin’de sanal para birimiyle ilgili işletmelerin %90’ından fazlasının, ülkenin sanal para ticaretine yönelik geniş ve en katı yasağının ardından kapatıldığını” iddia etti.

Geçen hafta, bir ekonomi politikası oluşturma organı olan Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun (eski adıyla Devlet Planlama Komisyonu ), kalan kripto madenciliği “faaliyetlerinin” “temizlenmesi ve düzenlenmesi” gerektiğini açıklama sırası geldi. ve “madencilik faaliyetleri” yürüten kuruluşlara “katı bir şekilde soruşturulacak ve buna göre cezalandırılacakları” uyarısı yapıldı.

South China Morning Post yorumladı Xiao bugüne kadar “cryptocurrency madencilik desteklemek için cezalandırılacak en kıdemli Çinli yetkili,”, verecek bir gerçektir ki “konuyla ilgili Pekin’in duruşu konusunda yerel kadrolara güçlü bir sinyal gönder.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.