Alt Coin

En Yüksek Dolanım Kaynağına Sahip 10 Metaverse Coin ile Tanışın!

Kripto piyasası düşüş ivmesini sürdürürken, birçok metaverse coin satış baskısını üzerinden atmaya çalışıyor. Yatırımcılar için daha tanınan seçeneklerden kimileri, değerli fiyat artışları gösterebilecek sonlu arzlı metaverse projeleri olabilir. Bu yazıda, mevcut arza nazaran en düşükten en yükseğe sıralanan en yüksek deveran arzına sahip birinci 10 metaverse coin’i listeliyoruz.

DEAPcoin (DEP) – 3,6 milyar

Birinci olarak Ağustos 2019’da basılan DEAPcoin’in tam ismi The Digital Entertainment Asset Pte’dir. Şirket, Singapur merkezlidir ve vizyonu; cümbüş ve teknolojinin gücüyle yeni bir kültür iktisadı yaratmaktır. DEAPcoin, PlayMining, NFT marketi ve DEAPcoin olmak üzere üç ana hizmete sahiptir.

 1. Play Mining, PlayMining Puzzle, Lucky Farmer ve JobTribes dahil olmak üzere kimi kıymetli oyunlarla birlikte bir dizi Blockchain tabanlı oyna-kazan oyunu içerir.
 2. NFT marketi, kullanıcıların NFT’leri satın alabilecekleri ve sahip olabilecekleri açık artırmalara sahiptir ve DEAPcoin, platforma mahsus token’dir.
 3. DEAPcoin Bittrex, OKEx, Uniswap ve PancakeSwap borsalarında listeleniyor.

E-spor odaklı metaverse coin: Verasity (VRA) – 4,4 milyar

2019’da piyasaya sürülen Verasity, kendisini E-spor, Digital Entertainment ve AdTech’in geleceği olarak tanımlıyor. Verasity, trafiğin organik olmasını sağlayan ve yayıncılar için reklam gelirini artıran tescilli Proof of View (PoV) protokolüyle kullanıcıların görüntüleri izleyerek VRA token’leri kazanmalarını sağlayan Blockchain tabanlı bir platformdur. Verasity, VeraEsports, VeraWallet ve VeraViews olmak üzere üç ana eseri içerir.

 • VeraEsports’un maksadı, Blockchain ile Esports’un gelişimini hızlandırmaktır. 
 • VeraWallet, e-sporları ve NFT’leri seven beşerler için ultra inançlı hepsi bir ortada kripto para cüzdanıdır. 
 • VeraViews, şeffaflık ve hesap verebilirlik özelliklerini VRA’nın görüş ispatı protokolüyle birleştiren uçtan uca bir reklam yığını tahlilidir.

VRA’ya KuCoin, Bittrex, Uniswap ve daha fazlasından ulaşabilirsiniz.

Metahero (HERO) – 5 milyar

Haziran 2021’de piyasaya sürülen Metahero, kendisini metaverse’e açılan kapı olarak tanımlıyor. Metahero, kullanıcıların kendilerini ve gerçek dünyadaki objeleri dijital dünyaya taramalarına imkan tanıyan yeni kuşak bir metaverse inşa ediyor. Bunu başarmak için Metahero, Cyberpunk 2077’nin ardındaki grup olan CD Projekt tarafından kullanılan 16k 3D modelleme teknolojisinin mucitleri Wolf Digital World (WDW) ile paydaşlık kurdu. HERO, Binance Smart Chain’de barındırılan BEP-20 token’idir ve Metahero ekosistemi için lokal para ünitesi olarak kullanılır.

 • HERO PancakeSwap, KuCoin, LBank, Gate.io ve başka borsalarda listeleniyor.

Bloktopia (BLOK) – 8.3 billion

Ekim 2021’de piyasaya sürülen Bloktopia, Polygon üzerinde Unreal Engine 5 ile oluşturulmuş sanal bir metaverse’dir. Bitcoin arzının onuruna 21 katlı bir gökdelene sahiptir ve sakinlerine Bloktopyalılar denir. Oyuncular, kimileri emlak mülkiyeti, reklam geliri, oyundan kazanılan oyunlar ve çok daha fazlasını içeren birden fazla gelir akışı yoluyla gelir elde edebiliyor. Ayrıyeten şu anda geliştirilmekte olan bir NFT koleksiyonu da çıkarılacak. BLOK, Bloktopia’nın lokal kripto para ünitesidir.

 • “BLOK” KuCoin, Gate.io, OKEx, QuickSwap, DODO Polygon, ZT ve başka platformlarda listeleniyor.

Kripto sigorta ekosistemi: inSure DeFi (SURE) – 26,7 milyar

Ocak 2020’de piyasaya sürülen inSure DeFi, stake gücüne sahip, dünyanın birinci kripto sigorta ekosistemidir. inSure token’ı kripto portföyünüz için bir sigorta poliçesi olarak düşünebilirsiniz. InSure DeFi, hem Ethereum hem de BSC ağında yaşayan ve platformda lokal kripto para ünitesi olarak hareket eden MÜHLET isimli multi chain bir token içerir. inSure, portföyler için çeşitli teminatlar sunar: 

 • 1000 doolara kadar olan boyutlar için, kullanıcılar 2.500 MÜHLET, kabaca 19 dolara bir poliçe satın alabilirler. 
 • Teminatlar, 500.000 SURA için 140.000 dolara kadar çıkıyor, yazılı olarak yaklaşık 3.762 dolar.
 • Buna ek olarak, şu anda inSure, MÜDDET tokenini stake etmeye karar verenler için %60’ın üzerinde bir APY sunmaktadır.

MÜDDET Uniswap, PancakeSwap, QuickSwap ve öteki borsalarda listeleniyor.

Medacoin (MEDA) – 57 milyar

Eylül 2021’de piyasaya sürülen Medacoin, Medabots isimli projenin lokal tokenidir; şu anda geliştirilmekte olan Blockchain tabanlı NFT özellikli bir strateji oyunu.

Kullanıcılar, şu anda %199 APY sunan Banker Doge üzere bir platform kullanarak MEDA’yı stake edebilirler. Banker Doge, %20 erken çekim fiyatı ile MEDA token’i istediğiniz kadar stake etme imkanı sağlıyor. Coin’ler stake ederken ve stake’den çıkarırken %5’lik bir giriş ve çıkış fiyatına tabidir.

 • Kullanıcılar, lansmandan evvel PancakeSwap, LBank yahut DODO BSC üzerinden Medabot satın alabilirler. 16 milyon dolarlık bir piyasa kıymeti ile Medabots şu anda epeyce düşük bedelli bir projedir.

DeFi Degen Land (DDL) – 150 milyar

Kasım 2021’de piyasaya sürülen DeFi Degen Land, Cronos ve Binance Smart Chain için oynayarak kazanılan oyunlar içeren topluluk odaklı bir metaverse platformudur. Amacı, otomatik talep etme özellikleri ve BTC ödül dağıtımı ile DeFi’yi daha inançlı hale getirmektir. Şu anda kullanıcılar, Netflix’in Kore draması Squid Game’de gösterilene misal, BSC ve CRO’da bulunan kırmızı ışık yeşil ışık oyunlarına göz atabilirler. DeFi Degen takımı, her biri marifetlerini platforma katkıda bulunan üç grup üyesinden oluşur. Ekip, halka anonimdir lakin Blockpass & KYCastle tarafından Doxed edilmiştir.

 • DDL, BSC’de yaşayan bir BEP-20 deflasyon token’dir. DDL’nin %15 alış ve %16 satış vergisi bulunuyor. Token PancakeSwap ve CoinTiger üzerinden satın alınabilir.

Maye Musk dayanaklı metaverse coin: Radyo Caca (RACA) – 181 milyar

Ağustos 2021’de başlatılan Radio Caca, dünya çapında internete mahallî bireyler tarafından işletilen merkezi olmayan bir kuruluştur. RACA ayrıyeten Maye Musk’ın özel NFT yöneticisi ve Universal Metaverse (USM) için lokal token’dir. USM metaverse, kullanıcıların arazi sahibi olabileceği, mülkleri üzerinde mağazalar inşa edebileceği ve çeşitli oyunlar oynayabileceği yahut oluşturabileceği bir 3D gezegen dünyasıdır. RACA, Ekim 2021’de piyasaya sürülen Metamon oyununu içeriyor ve USM Blockchain’in ainnet lansmanının Haziran 2022’de yapılması planlanıyor. Metamon, USM’ye 3D tecrübe olarak entegre edilecek bir küçük oyun.

 • RACA Poloniex, Gate.io, PancakeSwap, MEXC ve öbür platformlarda listeleniyor.

Metaverse coin: Starlink (STARL) – 9,9 trilyon

Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Starlink, kullanıcıların öbür oyuncuları keşfetmelerini, oynamalarını, ticaret yapmalarını ve toplumsallaşmalarını sağlayan Blockchain tabanlı bir metaverse olan STARL Universe’ye sahiptir. Starlink’in metaverse’ini başkalarından ayıran şey, büsbütün merkezi olmayan bir metaverse vizyonudur. STARL, sanal konserler, kulüpler, medya, eğitim, cümbüş ve daha ziyadesiyle etkileşimler dahil olmak üzere kullanıcıların metaverse ile etkileşime girmesi için platformda mahallî para ünitesi olarak kullanılacaktır.

 • STARL Uniswap, OKEx, MEXC, LBank, Gate.io ve başka platformlarda listeliyor.

UFO Games (UFO) – 25.7 trilyon

30 Haziran 2021’de piyasaya sürülen UFO Gaming, galaksiler ortası bir toplumsal oyun token’i içeren büsbütün merkezi olmayan bir ekosistemdir. Ayrıca Blockchain’i, oyna-kazan Metaverse, NFT’ler, oyun ve daha fazlasını içerir. Buna ek olarak, UFO Gaming, oyuncuların sanal arazi satın alabilecekleri Dark Metaverse isimli sanal bir ortama sahiptir. UFO Gaming Metaverse’deki her oyun, başka bir DAO’ya sahip kendi idare gezegenine sahip.

 • UFO’yu Uniswap, Gate.io, MEXC, LBank, 0x Protocol, ShibaSwap ve öbür platformlarda listeleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.