Alt Coin

Endonezya’da Kripto İkilemi, Miami’de ‘Bitcoin Verimi’, Disney’in Metaverse’i + Daha Fazla Haber

Yönetmelik haberleri

 • Endonezya’nın dini liderler konseyi, Ulusal Ulema Konseyi veya MUI, kripto para birimini belirsizlik, bahis ve zarar unsurlarına sahip olduğu için haram veya yasak olarak kabul etti, dini kararnameler başkanı Asrorun Niam Sholeh konseyden sonra Perşembe günü söyledi. Bloomberg’in bildirdiğine göre , bir uzman duruşması düzenledi . Bir emtia veya dijital varlık olarak kripto para, Şeriat ilkelerine uyabiliyorsa ve açık bir fayda gösterebiliyorsa, o zaman alınıp satılabilir, diye ekledi. MUI’nin kararı, Endonezya’da tüm kripto para ticaretinin durdurulacağı anlamına gelmiyor.
 • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) o karşı takibat başlatmıştır söyledi Amerikalı CryptoFed DAO menkul olarak iki dijital jeton şirketin tescil etkinliğini durdurma, Wyoming merkezli örgüt. Watchdog’un İcra Bölümü, şirketin Amerikan CryptoFed tarafından verilen ‘Ducat’ ve ‘Locke’ tokenleri olarak adlandırılan iki dijital tokeni hisse senedi olarak kaydettirdiğini iddia eden maddi açıdan eksik ve yanıltıcı bir kayıt formu doldurduğunu iddia ediyor. en iyi hareket tarzını belirlemek için araştırılır.

evlat edinme haberleri

 • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez CoinDesk TV’ye verdiği demeçte , Miami Şehri yakında kripto para biriminin stakinginden vatandaşlarına bir ” bitcoin getirisi” verecek . Ona göre, şehir ödemeleri dijital bir cüzdan aracılığıyla yapacak.
 • Discord CEO’su Jason Citron , kullanıcılardan gelen bir tepkiyle karşı karşıya kaldıktan sonra , popüler mesajlaşma platformunun şu anda Ethereum (ETH) cüzdanlarıyla entegrasyonu başlatma planları olmadığını iddia ediyor .

Metaverse haberleri

 • Reuters’in bildirdiğine göre Walt Disney CEO’su Bob Chapek eğlence holdinginin metaverse’e teknolojik sıçrama yapmaya hazırlandığını söyledi . Ayrıca, CNBC ile yaptığı röportajda Chapek , bunu yeni hikaye anlatımı türleri için öngördüğü “üç boyutlu tuval” aracılığıyla Disney+ akışlı video hizmetinin bir uzantısı olarak tasavvur ettiğini söyledi .

Borsa haberleri

 • FTX ABD bahsedilen üçüncü çeyrekte ABD 360m günlük ortalama tading hacmini taşır ve üç aylık bir dönem boyunca% 52, platform kullanıcı sayısı artış göstermiştir.  
   

Madencilik haberleri

 • Madencilik şirketi Bitcoin Maraton Dijital Holdings etti açıklandı Q3 2021 USD 51.7m toplam geliri, 2021 yılının ikinci çeyreğinde dolar 29.3m bir% 76 artış ve 6091% artış yıldan yıla. Şirket, bu dönemde 1.252 BTC (81,7 milyon ABD Doları) üretti ve 2021 yılının ikinci çeyreğindeki 654 BTC’den (42,7 milyon ABD Doları) %91’lik bir artış kaydetti. 30 Eylül itibarıyla 2021’de 2,098 BTC (137 milyon ABD Doları) üretti.

DeFi haberleri

 • Merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformu Akt.io , Hedera Hashgraph (HBAR) ağındaki ilk DeFi uygulamasını başlatmalarını desteklemek için HBAR Vakfı ile ortaklık kurdu . Uygulama, kullanıcıların yatırımları otomatikleştirmelerini, gelir elde etmelerini ve yatırılan sermaye ile doğrudan ödemelere izin veren akt.io Servet Kartına bağlanmalarını sağlayacak.

Yatırım haberleri

 • Kripto madenciliği yatırım fonu MineOne , Ekim ayı boyunca ilk fonu için 20 milyon dolar topladığını söyledi .
 • Fintech başlangıç Spektral Finans girişim kapitalist dahil yatırımcılar için erken aşama finansman turunda dolar 6.75m yükseltti Chamath Palihapitiya ‘ın Sosyal Sermaye , uygun Reuters’e. 2020 yılında kurulan şirket, kullanıcının kredi puanını hesaplamak için blockchain teknolojisini kullanıyor ve şirketin kredi riski değerlendirmesini iyileştirdiğini iddia ediyor.
 • Kripto yatırım platformu Kikitrade , APAC pazarlarındaki büyümesini hızlandırmak için 12 milyon USD topladığını duyurdu . Fonlar, özellikle Z Kuşağı, Y kuşağı ve finans dışı profesyoneller olmak üzere sıradan insanlar arasında dijital varlıkların benimsenmesini yaygınlaştırma çabalarında kullanılacak.

Pazarlama haberleri

 • Esports örgütü Takım Sıvı açıkladı ile dört yıllık ortaklık Coinbase . Yeni işbirliği aynı zamanda taraftarlara yeni formalarından birini kazanma ve hesaplarında 50 USD kripto para yatırma fırsatı da sunuyor.

Suç haberleri

 • Bleeping Computer’ın bildirdiğine göre, Avrupa’nın önde gelen elektronik perakendecisi MediaMarkt , 240 milyon ABD doları bitcoin (BTC) ödeme talepleriyle bir Hive fidye yazılımı saldırısına uğradı . Perakende haber sitesi RetailDetail tarafından daha sonra yayınlanan bir rapor , miktarın 50 milyon USD’ye düşürüldüğünü söyledi . Saldırı MediaMarkt’ın sunucularını şifreleyerek perakendecinin daha fazla sorunu önlemek için BT sistemlerini kapatmasına neden oldu, bu nedenle başta Hollanda’daki birçok mağaza kredi ve banka kartı ödemelerini kabul edemedi.

kariyer haberleri

 • Kripto endüstrisi kuruluşu CryptoUK , yeni icracı olmayan direktörü olarak Rob McWilliam’ı atadığını duyurdu . McWilliam, Amazon Birleşik Krallık’ta finans direktörü ve başkan yardımcısı olarak ve son olarak Asda Walmart’ın finans direktörü olarak yönetici rolleri üstlendi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.