Kripto Haber

Eski Avukat, Yatırımcıları 5 Milyon Dolardan Dolandıran Bitcoin Dolandırıcılığını Suçluyor

Eski bir avukat, Cuma günü Manhattan federal mahkemesinde bitcoin’e yatırım yaptıklarını düşünen yatırımcıları dolandırma planının bir parçası olarak elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmaktan suçlu bulundu.

Philip Reichenthal, işbirlikçi Randy Craig Levin ve birkaç iş arkadaşıyla birlikte, kurbanları kendisine göndermeye ikna ederek milyonlarca dolar onlar için bitcoin satın almak için bir emanet acentesi olarak hareket edecekti. Ancak ne Reichenthal ne de ortakları yatırımcılara herhangi bir bitcoin sağlamadı veya paralarını iade etmedi.

Reichenthal, bu suçtan 14 Eylül 2020’de tutuklandı. Ekim 2019’da Florida mahkemesinde barodan atılan 78 yaşındaki Reichenthal, en fazla yirmi yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. 2005’ten beri ABD makamlarından kaçan Levine aleyhindeki iade davaları derdest durumda.

Suçlamalara göre, Reichenthal ve Levine iki dolandırıcılık planına girişti. İlkinde, 2018’de, Levine bir adamı tezgah üstü bir kripto komisyoncusundan Reichenthal’a 3 milyon doların üzerinde para göndermesi için ikna etti ve bitcoin alımını finanse etti ve bu hiç yapılmadı. İkincisinde, 2019’da Levine, Floridalı bir adamı Bitcoin satın alması için Reichenthal’a 2 milyon dolardan fazla para göndermeye ikna etti ve bu da hiç yapılmadı.

Davadaki savcı, ABD’li Avukat Damian Williams, “lisanslı bir avukat ve emanet acentesi olarak Philip Reichen’e emanet edildi. yatırımcıların parasını güvende tutun. Ancak bugün itiraf ettiği gibi, milyonlarca dolarlık yatırımcı parasını çalarak bu güvene ihanet etti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.