Kripto Haber

Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Digital Asset’in Yönetim Kuruluna Katıldı

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı J. Christopher Giancarlo, Digital Asset’in yönetim kuruluna katıldı ve akıllı sözleşmeler odaklı yazılım ve finansal hizmetler sağlayıcısına çeşitli blok zinciri konularında tavsiyelerde bulunacak.

  • Salı günü yapılan basın açıklamasına göre Giancarlo, Digital Assets’in “varlık tokenizasyonu, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) gelişimi ve [kripto para birimi] alanını etkileyen düzenleyici ve parasal gelişmeler” konusundaki liderliğine rehberlik edecek. ”
  • Bir düzenleyici olarak kripto dostu duruşu nedeniyle kripto para endüstrisindeki birçok kişi tarafından sevgiyle “Kripto Baba” olarak adlandırılan Giancarlo, 2019’da CFTC’den ayrıldığından beri kripto endüstrisinde bir dizi pozisyon aldı.
  • Bu ayın başlarında Giancarlo, kripto risk sermayesi şirketi CoinFund’a politika danışmanı olarak katıldı. Şu anda hukuk firması Willkie Farr & Gallagher LLP’de kıdemli danışmandır ve Ocak 2020’de Digital Dollar Project’in kurucu ortağıdır. Giancarlo, temel bir blockchain teknolojisi sağlayıcısında yer almaktan heyecan duyduğunu söyleyerek yönetim kuruluna atandığını doğruladı. .
  • “38 yıllık bir kariyerim oldu, bunların sadece beşi düzenleyici olarak harcandı,” dedi Giancarlo. “Çalıştığım şirketlerle olan değer önermemin sadece düzenlemeden çok daha geniş olduğunu düşünüyorum. ”
  • Digital Asset CFO’su Emnet Rios, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, şirketin yönetim kurulu üyelerinin her birinin “finansal hizmetler ve teknoloji endüstrilerinde benzersiz bir deneyim” getirdiğini söyledi. defter teknolojisi ve varlık tokenizasyonu ve kanuni ve düzenleyici geçmişi ile Kurulumuza katılmak için doğal bir seçimdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.