Kripto Haber

Eski CFTC Başkanı Chris Giancarlo, Politika Danışmanı Olarak CoinFund’a Katıldı

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı J. Christopher Giancarlo, kripto risk sermayesi şirketi CoinFund’a stratejik danışman olarak katıldı.

Bir düzenleyici olarak kripto dostu duruşu nedeniyle kripto para endüstrisindeki birçok kişi tarafından sevgiyle “Kripto Babası” olarak adlandırılan Giancarlo’nun yatırım firmasının danışmanı olarak rolü politikaya odaklanacak. Özellikle Giancarlo, CoinFund’un Web 3 düzenlemesini geçmesine yardımcı olacak.

Web 3, merkezi olmayan protokolleri kapsayan ve netizenlerin Amazon ve Facebook gibi büyük teknoloji şirketlerine bağımlılığını azaltmayı vaat eden olası (ve çok tartışılan) yeni nesil interneti ifade eder.

CoinFund Başkanı Christopher Perkins, CoinDesk’e bir e-postada “CFTC’nin eski başkanı olarak Chris her zaman teknolojinin en ileri noktasında ve düzenleyici politikanın ön saflarında yer aldı” dedi. “Düzenleyici çerçeve Web 3’te kristalleşmeye devam ettikçe Chris, CoinFund ve portföy ortaklarının bu gelişmekte olan ortamda nasıl gezinebileceğine dair önemli bilgiler sunabilecek. ”

Perşembe günü yayınlanan bir basın açıklamasında, CoinFund kurucusu ve Başkanı Jake Brukhman, Giancarlo’nun atanmasını firma için “farklı bir onur” olarak nitelendirerek şunları ekledi:

“Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto düzenlemesi ve mevzuatı gerçek zamanlı olarak oluşturulurken, Chris, Web 3 ve kripto benimseme ile sermaye piyasası yapısı söz konusu olduğunda en yetkili uzman ve yorumculardan biri olarak öne çıkıyor. ”

Giancarlo’nun CoinFund’daki rolü, 2019’da CFTC’den ayrılmasından bu yana kripto endüstrisindeki ilk rolü değil. White-shoe hukuk firması Willkie Farr & Gallagher LLP’deki kıdemli danışman pozisyonuna ek olarak Giancarlo, Digital Dollar’ın kurucu ortağı oldu. Ocak 2020’de proje.

Ayrıca, zor durumdaki kripto kredisi girişimi BlockFi’nin yönetim kurulunda yer aldı, ancak bu pozisyonda sadece dört ay kaldıktan sonra geçen Eylül ayında ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.