Kripto Haber

Eski ConsenSys AG Yatırım Başkanı Firmayı Davada Kötü Muamele Yapmakla Suçladı

ConsenSys AG ve Kavita Gupta arasındaki yasal savaş son derece çekişmeli olmaya devam ediyor.

31 Aralık 2021 şikayetinin daha uzun bir versiyonunda, Ethereum stüdyosunun risk sermayesi kolunun eski başkanı, diğerlerinin yanı sıra firmayı dolandırıcılık, ihmalkar yanlış beyan ve sebepsiz zenginleşme ile suçlayarak 30 milyon dolarlık parasal tazminat talebini yineledi. iddialar.

Pazartesi günü New York mahkemesine yapılan en son şikayet, ConsenSys’i, geçen hafta açılan bir davada eski şirketinin kendisine yönelttiği tanımlayıcılara benzer bir dil kullanarak, kendisine zorbalık etmek ve özellikle kadınlar için “zehirli” bir çalışma ortamı yaratmakla suçladı.

Devamını oku: ConsenSys AG, Dolandırıcılığı Sürdürdüğü İddiasıyla Eski Yatırım Başkanına Dava Açtı

Delaware mahkemesindeki bu şikayette ConsenSys, Gupta’nın meslektaşlarına kötü davrandığını ve firmanın iş fırsatlarını kaybetmesine neden olduğunu söyledi. Firma, Gupta’yı işe alınmak için Harvard derecesi de dahil olmak üzere sahte akademik ve profesyonel kimlik bilgileri sunmakla suçladı ve mahkemeden Gupta’nın herhangi bir hak veya tazminat hakkı olmadığını beyan etmesini istedi.

Gupta, ConsenSys’in iddialarını yalanladı. Genişletilmiş şikayetinde, firmanın kendisine kötü davrandığını ve ConsenSys’e 300 milyon dolardan fazla kazandıran yatırımlar için onu tazmin etmekten kaçınmaya çalıştığını iddia etti.

Çarşamba günü CoinDesk’e gönderilen bir e-postada ConsenSys, “Bu, devam eden bir kanunî meseledir ve uygulamalarımızla tutarlı olarak, resmi başvurularımızı ve davanın sonuçlarını kendileri için konuşturacağız.”

Salı tweet’inde Gupta, ConsenSys’in kendisine zorbalık ve tehdit etmeye çalıştığını söyledi. Gupta, “Yeteneklerimi çürütmeye çalışabilirler, ancak sıkı çalışmam kendileri için konuşuyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.