Alt Coin

Eski Facebook Çalışanı Altcoin’leri Verdi ve Metaverse Stratejilerini Açıkladı!

Eski Facebook ve Google çalışanı Logan Welbaum, metaverse ve metaverse altcoin projeleri ile epey yakından ilgileniyor üzere görünüyor. Öncelikle Decentraland’den (MANA) bir dijital arsa alarak metaverse’e dahil oldu. Artık ise The Sandbox’a (SAND) da yatırım yapmış görünüyor. Pekala, stratejileri ve teklifleri neler? Kriptokoin.com olarak Welbaum’un yorumlarını aktarıyoruz.

Facebook ve Google çalışanı, metaverse ve metaverse altcoin projelerine dikkat çekti

Logan Welbaum, Decentraland ve The Sandbox’ta mülk satın aldı ve her ikisi de değerli ölçüde kıymet kazanmış görünüyor. Örneğin, Decentraland’deki mülkü için yaklaşık 2.000 dolarlık MANA ödedi. Bir NFT olarak da kabul edilen sanal arazinin bedeli artık 40.000 dolardan fazla. Bu, metaverse’e katılmanın sırf bir yolu. Lakin yatırım yapmak için kıymetli ve riskli bir yol olmaya devam ediyor.  Welbaum, play-to-earn ve NFT tabanlı eserler tasarlayıp satışa sunarak kripto kazanmanın alternatif yollarını paylaştı.

Kısa müddet evvel The Sandbox’ta birkaç saat oynadı ve o sırada SAND’ın yaklaşık 4.90 dolarlık süreç fiyatına nazaran yaklaşık 4.900 dolara muadil olan 1.000 SAND kazandı.  The Sandbox, play-to-earn seçeneklerini şimdi tam olarak halka sunmadı. Beta sürümünün dağıtımlarını yürütüyorlar ve kullanıcılara Alpha Pass üzere erken geçişler sağlıyorlar. Bu, kullanıcıların oyunları denemelerini ve kripto kazanmalarını sağlıyor. Welbaum, müsabakaya başvurarak kazandığını söyledi. Çekiliş ile metaverse sürümüne giriş hakkı kazanan uzman, böylelikle bir toprak sahibi olmak talihini arttırabildi.

Kimi kullanıcılar geçiş haklarını ikincil piyasada satıyor. Fakat Welbaum, bu metaverse’ün toplumsal hesaplarını takip ederseniz, bir sonraki geçiş haklarının ne vakit verileceği konusunda bilgi alabileceğinizi söylüyor. Bu ortada oyun, SAND kazanmanın ek yollarını da sunuyor. SAND ve Polygon (MATIC) tokenlarını bir likidite havuzuna yatıran ve akabinde Sandbox ile stake yapanlar, ek token mükafatlarına erişebilecekler. Welbaum’a nazaran bu seçenek, bu metaverse deposunda bir mülk satın almanın maliyetini karşılayabilmek için ek bir yol olabilir.

Welbaum, bu metaverse’leri önerdi

Welbaum, yatırımcıların düşünmesi gerektiğini önerdiği metaverselerden bahsetti. The Sandbox ve Decentraland üzere metaverse’lerden para kazanma yolu hakkında konuşurken birtakım projelerin madencilik yahut hasat yaparak para kazandırabildiğine işaret etti. Bu usul oyunlardan biri olarak Illuvium’dan (ILV) bahsetti. Son olarak, yatırımcıların yeni fırsatları yakalamasını tavsiye eden Welbaum, piyasadaki risk faktörlerine dikkat çekerek The Sandbox ve Decentraland üzere bir müddettir alanda olanların tercih edilebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.