Bitcoin

Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek!

Eski Facebook yöneticisi David Marcus, birinci katman Blockchain’lerin geleceğini tartıştığı yakın tarihli tweet’lerinde Bitcoin, Solana ve Ethereum üzere devlerin ne kadar kalıcı olabileceğine değindi. Marcus, giderek hızlanan ve ucuzlayan süreçleriyle “Ethereum rakiplerinin” önder altcoin projesini nasıl devirebileceğini ele alıyor. Uzmanın paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

David Marcus, Bitcoin kalıcı olacağını düşünüyor

Diem stablecoin’in kurucu ortağı olan eski Facebook yöneticisi David Marcus’a nazaran, Bitcoin önümüzdeki 20 yıl yahut daha fazla yıl boyunca kripto segmentinde global önder olmaya devam edecek. Ayrıyeten, piyasa bedeli vakitle bileşik faizle artacak. Bunun nedeni, Bitcoin’in muhakkak bir başkana yahut ajansa bağımlı olmadan fonksiyonlarını faal bir halde yerine getirmesi. Marcus şunları söylüyor:

Vakitle artan bileşik alaka seviyesi ile birlikte 20 yılı aşkın bir müddet içinde Bitcoin’in tek varlık olacağı ve birinci katman Blockchain’lerin hala ortalarda olacağı açıkça görülüyor.

David Marcus, başka kripto platformları tarafından elde edilecek ek yararlardan emin olsa da, 20 yılı aşkın bir müddet içinde kripto piyasasındaki ikinci sırayı koruyabilecek başkan altcoin projesini tam olarak belirleyemiyor. Ölçeklenebilirlik ve Ethereum 2.0‘a geçişle ilgili mevcut sıkıntılar, uzmanları daldaki gelecekteki hakimiyetini teyit etmeye teşvik etmese de, Ethereum’un pozisyonu kısa vadede en güçlü üzere görünüyor. Marcus, Solana’nın son yenilikleri ve PoS algoritmalarının faal kullanımı yoluyla piyasadaki pozisyonunu güçlendirmek için kıymetli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor:

Farklı kullanım durumları için ikincisi şimdi belirlenmedi. Ethereum şimdilik önder durumda, lakin Solana ve öbürleri onların peşinden koşuyor.

Hangi altcoin projesi Ethereum’u devirmeye hazır?

Global olarak kripto ve klasik finansal piyasaların entegrasyonu göz önüne alındığında, Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerinin artan formda benimsenmesi kaçınılmaz görünüyor. Tıpkı vakitte, altcoin’ler ortasındaki göreli roller ve benimseme oranlarındaki değişiklikler epey besbelli olabilir. Bu segmentte gelecekteki piyasa dinamikleri büyük ölçüde aşağıdaki faktörlere bağlı:

  • Farklı platformlar tarafından gösterilen yeniliklerin oranı
  • DeFi piyasasının gelişim kalıpları
  • Kullanıcı tecrübesi
  • Maliyet dinamikleri ve en önemli çevresel ve toplumsal tasaları ele alma hüneri.

Şu anda Solana, daha yüksek ölçeklenebilirliği, etraf dostu olması ve daha düşük maliyetleri açısından Ethereum ile karşılaştırıldığında birçok kıymetli avantaja sahip. Proof of stake düzeneğinin benimsenmesiyle Ethereum konsensüs katmanına geçiş, mevcut meselelerin birçoklarının üstesinden gelmesine müsaade verebilir. Polkadot ve Cardano dahil olmak üzere başka kripto platformları da bu alanda ortaya çıkan fırsatları etkin olarak kullanabilir. Akıllı mukaveleler ayrıyeten önümüzdeki yıllarda kurumsal dünyada klâsik finans ve ekonomik hizmetler ile daha güzel entegre olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.