Kripto Bilgi

Eter 3 Dolara Düşüyor. 12 Doların Üzerinde 8K. 5M Vadeli İşlemler Tasfiye Edildi

Coinglass analiz aracından elde edilen verilere göre, Ethereum Pazartesi günü Asya’nın erken saatlerinde volatil bir seans gördü.

Fiyatlar, sessiz bir hafta sonu ve Pazartesi günü en iyi kripto para birimlerinde hafif bir düşüşün ardından 24 saat içinde %3 düşüşle yaklaşık 100$ düşerek 3.840$’a düştü.

Ancak, nispeten küçük fiyat hareketleri, tüccarların büyük bir darbe aldığını gördü. 12 dolar. Sadece Pazartesi sabahı 69 milyon değerinde ether vadeli işlemi tasfiye edildi, bu da 6 milyon dolarlık bitcoin tasfiye rakamının neredeyse iki katı.

Coinglass analitiği 11 dolar gösterdi. 89 milyon değerinde tasfiye, “uzun” tüccarlardan veya daha yüksek ether fiyatlarına bahis oynamak için borsalardan borç alanlardan kaynaklandı. Tüm tüccarların %92’si Pazartesi sabahı uzun vadeli eterdi ve tasfiyelerin %50’si 4 doların üzerinde bir değere sahip kripto borsası OKEx’te gerçekleşti. 93 milyon tasfiye.

Tasfiye, bir borsa, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana gelir. Bunlar, esas olarak, tüccarların gerçek varlıklara sahip olduğu spot ticaretin aksine, yalnızca varlık fiyatlarını izleyen vadeli işlemlerde gerçekleşir.

Başka yerlerde, XRP fiyatları 0 dolardan %10 arttı. 82 ila 0 dolar Asya saatlerinde 91. Tüccarlar bu seviyelerde kar aldı ve fiyatlar 0 dolara çekildi. 87 erken Avrupa saatlerinde.

Oynaklık, Asya saatlerinde tasfiyelerin 2 milyon dolara ulaştığını gördü. Pazar gecesi veya Pazartesi sabahı XRP için harekete katkıda bulunabilecek hiçbir acil temel güncelleme yayınlanmadı.

Pazartesi sabahı oturumu toplamda 40 milyon dolarlık tasfiye gördü ve son 24 saat içinde 152 milyon doların üzerinde tasfiyeye katkıda bulundu. Çin’de tahvil temerrütleri ve emlak özelleştirmelerinin zayıflaması raporlarının ardından, kripto piyasaları Asya’nın erken saatlerinde düşüş yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.