Kripto Bilgi

Eter, 3 Doların Altına Düştükten Sonra Bitcoin’den Daha Yüksek Tasfiyeler Görüyor. 2K

Analytics araçlarından Coinglass’ın verilerine göre, tüccarlar son 24 saat içinde ether ile izlenen vadeli işlemler ürünlerinde 182 milyon $ zarar etti. Bu, karşılaştırılabilir bir dönemde genellikle kripto pazarındaki en büyük tasfiyeleri gören bitcoin ile izlenen vadeli işlemlerden 14 milyon dolar daha yüksek.

Tasfiyeler, bir borsa, başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir güvenlik mekanizması olarak bir tüccarın kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında meydana gelir. Bu, esas olarak, tüccarların gerçek varlıklara sahip olduğu spot ticaretin aksine, yalnızca varlık fiyatlarını izleyen vadeli işlemlerde gerçekleşir.

Toplam 182 milyon dolarlık zararın %87’sinden fazlası uzun pozisyonlardan gelirken, sadece 22 milyon dolarlık kısa pozisyon tasfiye edildi. Tasfiyelerin çoğu, 79 milyon doların biraz altında zarar gören kripto borsası OKEx’te gerçekleşti ve bunu 27 dolarla FTX izledi. 55 milyon.

Long’lar, dayanak varlıklarının artan fiyatlarına bahis yapan vadeli işlem pozisyonlarıdır. Öte yandan, şortlar, azalan fiyatlara bahse giren vadeli işlemlerdir.

Ether, Cuma günü Asya’nın erken saatlerinde 3.300$ destek seviyesini kaybetti ve yazı yazılırken kısa bir süre için 90$’ın üzerine çıkmadan önce 3.113$’a düştü. Cuma günkü düşüş, Çarşamba günü başlayan piyasa genelindeki düşüşün devamıydı. ABD Merkez Bankası, finansal politikaların sıkılaştırılmasına işaret eden ve riskli varlıklarda satışa neden olan Aralık ayı toplantısının tutanaklarını yayınladı.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), Perşembe gecesi kısa süreliğine bu bölgeden çıktıktan sonra Cuma günü tekrar aşırı satım seviyelerine ulaştı. RSI, fiyat hareketlerinin büyüklüğünü ölçmek için kullanılan teknik bir araçtır ve aşırı satım seviyeleri, bir fiyat düzeltmesinden sonra varlıkların değerinin düşük olabileceği anlamına gelir.

Ether, Cuma günü büyük bir destek seviyesini kaybetti. (Ticaret Görünümü)

Ether, Aralık 2021’de kırılıp 4.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı ve bu da o sırada pazarın zayıfladığı anlamına geliyor.

Son iki aydaki en büyük satıcılar arasında, Ethereum ağındaki gelişmeyi denetleyen kar amacı gütmeyen Ethereum Vakfı vardı. Vakıf, değeri 9 doların üzerinde olan 20.000 eter taşıdı. Kasım 2021’deki soğuk cüzdanından kripto borsası Kraken’e kadar 5 milyar dolar, bu da son iki aydaki satış baskısının bir kısmına katkıda bulunmuş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.