Alt Coin

ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Güzel Taban Fırsatı?

Kripto analisti Tomiwabold Olajide’ye nazaran, çabucak hemen her kripto para ve token tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden (ATH) değerli ölçüde düştüğünde, yatırımcıların “düşüşü satın alma” ve mevcut makroekonomik telaşlar sona erdiğinde potansiyel olarak büyük getiriler görme fırsatı var. Analist, Ethereum, Solana, Zap Protocol ve Chainlink’i inceliyor ve hangisinin en yeterli “dipten satın alma” fırsatı sunduğunu pahalandırıyor. Biz de Tomiwabold Olajide’nin tahlillerini kendi anlatımıyla Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Ethereum (ETH): Yatırımcıların izlemesi gereken kilit düzey 3.350 dolar

Etherurum’un kilit takviyesinin 2.300 dolarda son zamanlardaki düşüşü ve günlük grafikte çabucak toparlanma görülüyor. Mevcut gelişme 2.159 dolarlık flaş çöküş tabanından gelen düzeltici toparlanmanın, 2.815 dolarda tamamlanmaya yaklaştığını gösteriyor. Yatırımcılar düşüşü satın almaya devam ederse ve ETH’nin fiyatı son momentumu üzerine kurulursa odak 3.000 dolar düzeyine kaydı.

3.000 dolar düzeyinin kırılması, bunun yalnızca küçük bir artış olduğunu teyit edecektir. Kısa müddet içinde çıkarılıp çıkarılmayacağını söylemek sıkıntı, fakat bu boğa senaryosunun daha da gelişme bahtı olup olmadığını görmek için 2.900 dolara kadar olan momentuma göz kulak olmaya bedel. Bununla birlikte, fiyat 3.350 dolarlık MA 50’nin altında kaldığı sürece aşağı istikametli risk tasa kaynağı olmaya devam edecektir.

Zap Protocol (ZAP): Kasım fiyatına keskin bir geri dönüş

Satıcılar 0,010 dolarlık kilit takviye bölgesinin altında çekiş elde edemezse, ZAP önümüzdeki hafta yükselebilir. Günlük vakit ölçeğinde, bağıl güç endeksi (RSI) çok satım bölgesinden yükseldi lakin çok değil, bu da altcoin’in bir yükseliş öncesi değişebileceğini gösteriyor. 0,0460 dolar bariyer düzeyi makul bir yükseliş maksadı iken, 0,075 dolar düzeyine Şubat ayında da ulaşılabilir.

ZAP daha da düşerse satıcılar 0,010 dolar düzeyini test edebilir. Şu anda ZAP “dip seviyeyi satın al’ dolduruyor üzere görünüyor. Bu nedenle Kasım fiyatına keskin bir geri dönüş yahut en azından %50’lik bir toparlanma yakın vadede göz gerisi edilemez.

Solana (SOL): Death cross oluşturmak satış baskısı yaratmaz

Solana, evvelki 10 gün içinde 105,00 dolar direnç düzeyini kıramadıktan sonra Salı günü 113,65 dolara yükseldi. Ayrıyeten, hareketli ortalamalar (MA 50) ve (MA 200) aşağı istikametli kesişmeye çalışıyor ve göreli güç endeksi (RSI) 50 puanlık orta çizgisinin altında.

Fakat, bu sinyalin gecikmeli tabiatı nedeniyle, iddia edilen olay aslında gerçekleştiğinden, tek başına bir ‘death cross’ (ölüm haçı) bir satışı tetiklemeyecektir. Fiyat 128,06 dolar düzeyinin üzerine çıkarsa boğa eğilimi teyit edilebilir. 81,03 dolardan toparlanmasının ve yatırımcıların son taban alımlarının bir sonucu olarak, boğalar MA 200’ü hedefledikçe parite yükselmeye devam edebilir.

Chainlink (LINK): Ufukta daha ölçülü yararlar görünüyor

24 Ocak’ta 1,48 dolardan başlayan bir toparlanmanın akabinde LINK, düşüşü doldurduktan sonra yükseldi. Fiyat son 7 gün içinde istikrarlı bir formda yükseldi ve haftanın başında 18,13 dolara ulaştı. Evvelki satışların piyasayı düşürmesinin akabinde, hareketli ortalamalar (MA) 50 ve 200 evvelki seanslarda bir ‘death cross’ oluşturdu, lakin piyasa son vakitlerde toparlandı.

İzafî güç endeksi (RSI), piyasadaki toparlanmayı yansıtarak 40 işaretinin üzerine çıktı. Hareketli ortalamanın (MA 50) 21,00 dolar üzerinde bir kapanışı, alıcı ilgisini heyecanlandırabilir ve 24,50 dolarda MA 200’e yanlışsız daha fazla ilerlemeyi teyit edebilir. Ayılar, LINK’in şu anda süreç gördüğü 17,00 dolarda yatay düzeyin altına bir düşüşten yararlanabilir.

Analist, Solana ve Zap Protocol’den daha fazla umutlu

Analiste nazaran, ZAP ve Solana, yatırımcılar düşüşü satın almak için ivedi ederken, incelenen dört altcoin ortasında en kısa ve uzun vadeli yükseliş görünümüne sahip. Analist, bu durumun nedenini şu formda açıklıyor.

Solana, düşüş dalgası piyasaya çarpmadan evvel 267,52 dolar ile ATH düzeylerine yükselmişti. Bu token şu anda kazanımlarını koruyor ve çok genişleme ipuçlarına karşın hassaslık güçlü kalıyor. RSI çok satım bölgesinden uzaklaştıkça, ATH düzeyinde olan SOL’den faydalanmak isteyen yatırımcılardan gelen daha fazla satın alma baskısı, fiyatının yükselmesine neden olabilir.

ZAP’a gelince, aralıkta kalmaya devam ediyor ve piyasanın satın alma taban hassaslığının bir sonucu olarak çekiş kazanabilir ve keskin bir biçimde yükselebilir. Sırada hareketli ortalama (MA 50) bariyeri üzerinde bir baskı var ve daha fazla kazanımı hedeflemeden evvel 0,02, 0,03 ve 0,04 dolar kritik bölgeleri takviyeye dönüştürmek için ZAP mühimmatı verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.