Kripto Bilgi

Ether 2,1 bin dolara düştüğü için DeFi Opsiyon Protokolleri Etkilendi

Veri analitik aracı Glassnode’a göre, Ethereum ve diğer ağlar üzerine inşa edilen seçenek protokolleri, 2022’nin başından beri hacim ve kullanıcı sayısında düşüş gördü. Analistler, trendin daha geniş kripto pazarındaki düşüşü takip ettiğini söyledi.

Bir opsiyon, sahibine bir dayanak varlığı belirli bir fiyattan satın alma veya satma zorunluluğu getirmeyen bir sözleşmedir. Belirtilen tarihte veya öncesinde belirtilen fiyat.

Opsiyonlar geleneksel finansta ağırlıklı olarak bankalar ve yatırım firmaları tarafından kullanılırken, son iki yılda merkezi olmayan olarak çeşitli opsiyon protokolleri filizlendi finans (DeFi) – veya finansal hizmetler için akıllı sözleşmeler kullanan ürünler – daha geniş kripto pazarında hız kazandı.

Ancak, opsiyon kullanımı piyasa hareketleriyle ilişkili görünüyor. Delphi Digital’in bu haftaki araştırmasına göre, opsiyon protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), 2022’nin başından bu yana yüz milyonlarca dolarlık bir çıkış gördü.

Hegic gibi platformlardaki TVL Ocak başındaki 1 milyar dolardan 800 milyon doların altına düşerken, Opyn gibi bazıları nominal düşüşler gördü ardından iyileşme.

Seçenek protokolleri kilitli değerde milyonlarca dolar kaybetti. (Delphi Digital)

Analistler, düşüşün kripto duyarlılığı düştükçe geldiğini söyledi. “Düşüş muhtemelen düşen varlık fiyatlarına bağlanabilir. Delphi Digital bu hafta bir notta, daha düşük varlık fiyatlarının, satım amaçlı kasalar için düşük performansa ve piyasa oynaklığının ortasında bir “güvenliğe kaçış”a neden olarak yatırımcıların riskli opsiyon kasalarından sermaye çekmesine neden olduğunu söyledi.

Ether fiyatları Ocak ayının başında 2.200 doların altına düşerek Kasım ayındaki 4.800 doların üzerindeki yaşam boyu en yüksek seviyesinden bu yana %37 kaybetti. CoinGecko verileri, diğer katman 1 veya taban blokajlarının tokenlerinin benzer şekilde düştüğünü, Solana’nın SOL’sinin %59 ve Polkadot’un DOT’unun Kasım ayının en yüksek seviyelerinden bu yana %63 oranında düştüğünü gösteriyor.

Bazıları için riskli ve diğerleri için karlı

(

0) (

09) (

01) (

1)

Bazı kripto platformlarının arkasında, kendileri de riskli bir varlık sınıfı olan kripto seçeneklerinin piyasadaki en riskli stratejilerden birini oluşturduğunu ve koşullar düşüşe geçtiğinde ani bir çıkış gördüğünü söyledi.

“Dijital para ekosistemi genellikle, doğal varlıkların oynaklığına dayalı çok riskli bir alan olarak bilinir,” kurucusu Dmitry Mishunin, Kripto denetim şirketi HashEx, CoinDesk’e bir Telegram mesajında ​​söyledi. “Birçoğu, riskli algılanan varlıklardan ve DeFi Seçeneklerinin bir tanesini temsil ettiği pazar yerlerinden fon çekti.”

“Etherium bir haftada -%40 gittiğinde almayı kabul ederseniz ve gittiğinde Ethereum satmaya hazırsanız Opium Protocol türev platformunun kurucusu Andrey Belyakov, CoinDesk’e gönderdiği bir Telegram mesajında, varlıklarınızda ek %40-50 getiri elde etmek için bir haftada +%40 “kapalı arama” ve “yazılı satış” kasalarını kullanabilirsiniz” dedi. .

Belyakov, bununla birlikte, “Keskin bir bıçak gibidir, yemek pişirmek için son derece yararlı olabilir veya bir parmak kaybedilebilir. eğer onunla arası iyi değilse.”

Yazma sırasında, DeFi Opsiyon piyasası 31 protokol havuzunda 761,06 milyon dolarlık bir TVL’ye sahiptir. Ancak bazıları, piyasa koşullarının iyileşmesi durumunda TVL’nin geri dönmesini bekliyor.

“Önümüzdeki birkaç hafta içinde ekosisteme güvenin geri dönmesi bekleniyor, ancak her şey daha geniş dijital para ekosisteminin ne kadar geniş olduğuna bağlı. gerçekleştirir,” dedi Mishunin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.