Kripto Bilgi

Ethereum Ad Hizmeti, 2016 Üzerinden Brantly Millegan’ı Vekilharç Olarak Kaldırdı Tweet

Hafta sonu boyunca Ethereum Name Service (ENS) topluluğu, Brantly Millegan’ın 2016’da yayınladığı ve yakın zamanda yeniden ortaya çıkan bir tweet’i üzerine bir vekilharç olarak görevden alınmasına oy verdi. Vekilharç olarak görevden alınırken, ENS’ meşru varlığını sürdüren kâr amacı gütmeyen kuruluşta operasyon direktörü rolünü sürdürecektir.

  • Tweet’te Millegan, “eşcinsel eylemler kötüdür. Transgenderizm mevcut değil. Kürtaj cinayettir. Doğum kontrolü sapıklıktır. Mastürbasyon ve porno da öyle.”
  • ENS, bir alan adını bir cüzdana yönlendirme yeteneği verir. Kullanıcılar, karmaşık bir cüzdan adresinin aksine bir .eth alan adına gidebilirler. Alan adları NFT olarak alınıp satılabilir. ENS’ye göre 675.000’den fazla kayıtlı isim var.
  • “Pratik olarak, bu, Ethereum’un tüm ademi merkeziyetçiliğine ve sansür direncine ve programlanabilirliğine sahip olan, sahip olduğunuz bir isme sahip olabileceğiniz anlamına gelir” dedi Millegan, 2020’de projeyi anlatırken CoinDesk’e.
  • Millegan, dini inançlarını öne sürerek tweet için özür dilemedi.
  • Discord’daki bir gönderide, inançlarını yeniden doğruladı ve çok çeşitli insanlarla çalışmaya ve arkadaş olmaya açık olduğunu söyledi. Ayrıca geleneksel düşünceye sahip Hıristiyanların, Müslümanların ve Yahudilerin Web 3’ten dışlanmaması gerektiğini söyledi ve kendilerini bu dini grupların geleneksel takipçileri olarak tanımlayanlardan destek mesajları aldı.
  • Pasifik Pazar günü geç saatlerde, ENS DAO’dan topluluk delegeleri, çoğunluk lehte oyla Millegan’ı görevinden almak için oy kullandı.
  • Ancak bazı delegelerin iptal kültürünün tehlikeleri veya tek bir kişinin sesi etrafında merkezileşen merkezi olmayan bir hizmetin ironisi hakkında uyarıda bulunmasıyla oybirliği ile alınmadı.
  • “ENS başarısına açıkça katkıda bulundu ve burada olmayı hak ediyor. Sözlerinin arkasında durmasına ve tartışma başlığına ‘victorstark’ yazdığı “Dört yıl önceydi, şimdi farklıyım, blablabla” gibi olağan sözleri çekmemesine saygı duyuyorum. “Uyandırmak ve iptal etmek, Brantly’nin olabileceğinden daha zehirli, saf sürü zihniyeti iş başında.”
  • CoinMarketCap’e göre, ENS tokeni bu yazının yazıldığı sırada %1 değer kaybetti 10 20,42$.

Devamını Okuyun: Ethereum’un Üstünde Sansürsüz Bir İnternet Oluşturan Etki Alanı Girişimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.