Alt Coin

Ethereum Balinaları Derinlere Daldı: Bu Altcoin’leri Alıyorlar!

En büyük Ethereum balinalarının hareketlerini paylaşan WhaleStats, iki büyük Ethereum balinasının Polygon’un mahallî tokeni MATIC’de toplam 17 milyon dolar satın aldığına işaret etti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ethereum balinaları cüzdanlarına 11 milyon MATIC ekliyor

WhaleStats’e nazaran, 392. ve 358. sırada yer alan en büyük Ethereum cüzdan sahipleri toplam 11 milyon MATIC satın aldı. 392 no’lu cüzdan; sepetine 999.995 ve 1.099,990 MATIC ekleyerek iki satın alma süreci gerçekleştirdi. 358 numaralı cüzdanın sahibi, evvelki iki süreçten üç kat fazla satın aldı – 9,043,038 token. Bu ölçü, yaklaşık olarak 11 milyon dolara denk geliyor. 392. sırada yer alan balina, toplam 15.130.234 dolar kıymetinde MATIC’e sahip. Bu ölçü, portföyünün yüzde 28.78’ini oluşturuyor.

Genel olarak, MATIC ve SHIB, en büyük 1.000 ETH balinası tarafından en sık satın alınan 10 coin ortasında yer alıyor. Polygon’un tokenı listede 5. sırada yer alıyor. Tanınan göğüs coin Shiba Inu ise sekizinci sırada. Bu 1.000 balina içinde en çok süreç gören token LINK oldu. FTX borsasının lokal tokenı FTT de USD pahasına nazaran en büyük kripto para olmaya devam ediyor. SHIB tokenı, balinaların birinci 10 kripto varlıkları listesinde üçüncü sırada yer alıyor.

Polygon, NFT alanında öne çıkıyor

Balinaların MATIC’i sepetlerine eklerken Polygon ağı gitgide daha çok tercih ediliyor. Global markaların NFT koleksiyonlarını daima piyasaya sürmesiyle birlikte, Polygon side chain ağının kullanıldığı NFT aktifliği, Ocak ayında yeni rekor düzeylere ulaşarak birkaç aydır artıyor. Bu, bilhassa tanınan NFT pazaryeri OpenSea için geçerliliğini koruyor.

Kullanıcılar, Temmuz 2021’den bu yana OpenSea’de Polygon ağı üzerinden NFT ticareti yapabiliyorlar ve bu seçenek en başından beri popülerdi. Polygon, Ethereum ile uyumlu bir Ethereum Sanal Makinesi (Ethereum Virtual Machine) side chain’idir ve kullanıcılar Polygon üzerinde OpenSea’de süreç yaparak, Ethereum gas fiyatlarından tasarruf edebilir ve daha süratli süreçler gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.