Kripto Bilgi

Ethereum Gaz Sitesi Ücretleri. wtf’nin $WTF Token’ı %80 Düştü, $SOS ve $GAS’ın Ardından

Kült web sitesi Ücretler. Ethereum kullanıcılarının işlemlere ömür boyu gaz harcadıklarını gösteren wtf, airdrop sonrası ilk haftasında WTF $ tokeninin %80 düştüğünü gördü.

Coinmarketcap’a göre, $WTF token fiyatı, en yüksek 0 $’dan %80’den fazla düştü. Perşembe akşamı 20$’a 0. 03 Pazartesi sabahı.

Ücretler. wtf, 2019’un başlarında kullanıcılara Ethereum cüzdanı başına ödenen toplam işlem maliyetlerini göstermenin hafif bir yolu olarak piyasaya sürüldü.

Fees’in anonim kurucusu “İnsanlara ne kadar gaz harcadıklarını anlaşılması kolay bir formatta göstermek istiyordum”. wtf, Twitter üzerinden CoinDesk’e söyledi. “Zaman geçtikçe ve ETH’nin değeri arttıkça, insanlar geçmişteki daha ucuz işlemlerin çok fazla USD’ye ulaştığını anlayınca web sitesinin popülaritesi arttı. ”

Airdrop çılgınlığı

Ücretler. wtf, geçen ay başlatılan ve kullanıcıları bir cüzdanın gaz kullanımına dayalı olarak havadan atılan jetonlarla ödüllendiren başka bir proje olan GasDAO’nun oyun kitabından bir sayfa almış gibi görünüyor.

Halk arasında “gaz ücretleri” olarak adlandırılan Ethereum işlem maliyetleri, uzun süredir Ethereum topluluğunda bir acı noktası olmuştur ve birçok kişi, yüksek işlem maliyetlerinin Ethereum Katman 1’i ortalama perakende kullanıcı için kullanılamaz hale getirdiğinden yakınmaktadır. Tek bir işlem (bir NFT satın almak veya merkezi olmayan değişim Uniswap’ta token takası yapmak gibi), talebin en yüksek olduğu dönemlerde alt uçta 15-20 ABD Doları ile binlerce ABD Doları arasında değişebilir.

29 Aralık’ta, gaz ücretlerinde 1.559 dolardan fazla bir eşik harcayan Ethereum kullanıcıları (EIP-1559’a şaka olarak atıfta bulunuldu) $GAS jetonları talep etmeye hak kazandılar.

GasDAO, sırayla, Noel Meskene’de başlatılan bir proje olan OpenDAO’nun ayak izlerini takip ederek, takas edilemeyen jeton pazarı OpenSea kullanıcılarını ücretsiz $SOS jetonlarıyla havadan dağıttı.

Coinmarketcap’a göre, OpenDAO’nun $SOS jetonu, airdrop sonrası tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %74 düşerken, GasDAO’nun $GAS jetonu %93 düştü.

Her üç proje de kullanıcıları ücretsiz jeton talep etmeye teşvik etti ve jetonların değerleri ilk lansmandan sadece birkaç gün sonra serbest düşüşe geçmiş olsa bile jetonları stake etmek için yüksek getirilerin reklamını yaptı.

Gaz musluğu

Ethereum kullanıcıları geçen Perşembe günkü airdrop sırasında $WTF jetonları talep etmek için yarışırken, tıkanıklık Ücretler gönderdi. Etherscan’ın “Top Gas Guzzlers” panosunun en üstüne wtf, hatta Ethereum’u bir saatten fazla kararsız hale getiriyor.

“Bir noktada toplam gaz kullanımının %40’ına yakındı”, Ücretler üyesi. wtf ekibi Twitter üzerinden CoinDesk’e söyledi. “Bence burada öğrenilecek bir ders – diğer lansmanlardan henüz öğrenmemiş olanlar için – körü körüne gönder’i tıklamadan önce gaz fiyatlarını kontrol etmektir, çünkü ben mühlet’im çünkü birkaç kişi haklarını almak için büyük bir meblağ ödedi. hava damlası. ”

Birinin Ücretlerini Göndermek. wtf gaz kullanımı, Ethereum kullanıcılarının hem yüksek gaz maliyetlerinden yakınması hem de kişinin “balina” durumunu bildirmesi için bir esneklik haline geldi. Ethereum blok zincirinin bazı uzun süredir kullanıcıları, gaz kullanımlarının ekran görüntülerini yayınlamak için Twitter’a gitti ve bazıları milyonlarca doları aştı.

Ücretler. wtf ekibi dört isimsiz üyeden oluşuyor – bir yönetici, topluluk lideri, geliştirici ve tasarımcı, hepsi “uzun yıllardır kripto para birimi alanında bulunan” ve “Ethereum ekosisteminin evrimini gören” ekibin bir üyesi CoinDesk’e söyledi. .

Yeni özellikler

Şimdilik Ücretler. wtf ekibi, yalnızca Ücret sahiplerine verilen bir özellik olan Pro Dashboard’u geliştirmeye odaklanmıştır. wtf NFT. Bu, 0, 01 ETH (yaklaşık 33 $) hissesi gereken tüm talep sahiplerine airdrop olarak gönderildi.

Ücretler’in bir üyesi, “Kullanıcılarımızın yıllardır istediği özellikleri geliştirmek için çok çalışıyoruz” dedi. wtf ekibi. Pano yalnızca ne kadar gaz harcadığınıza odaklanmayacak, aynı zamanda ‘eğer’lere de bakacağız, vergi uygulamaları için gaz kullanımına yardımcı olacak ve ayrıca kullanıcıların işlem yapmak için en ucuz zamanları bulmalarına yardımcı olmaya çalışacağız. ”

Ancak, yeni Pro Dashboard’un $WTF belirteci ile hiçbir ilişkisi yok gibi görünüyor, ikincisi çok az fayda sağlıyor gibi görünüyor. Ekip, belirtecin proje için yönetişim kullanım durumları sağlayıp sağlamayacağını veya yeni gösterge panosu ürününe dahil edilip edilmeyeceğini henüz belirtmedi.

Twitter kullanıcısı ve topluluk kodu incelemecisi @0xQuit CoinDesk’e “Ben her zaman sitenin hayranı oldum ve bu nedenle tokenin gerçek bir kullanım durumu olmasını umuyorum” dedi.

O zamana kadar, paraşütleri takın – görünüşe göre airdrop ekonomisi tek bir kaçınılmaz güce yenik düşüyor: yerçekimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.