Alt Coin

Ethereum İçin Bomba İddia: 6 Ay ve 9 Bin Dolar!

Ethereum verimli bir 2021 geçirdi, lakin yılı yükseliş notundan daha az bir puanla kapatıyor. Bununla birlikte, birçok kripto para ünitesinin önümüzdeki yıllarda uygun performans göstermesi beklendiğinden, altcoin etrafındaki yatırımcı hassaslığı olumlu tarafta kalmaya devam ediyor. Bunlardan biri, Ethereum’un gelecek yıl fiyatının iki katına çıkacağına inanan Fundstrat’dan bir kripto araştırma analisti Armando Aguilar. Gelin, Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, Aguilar’un 2x beklentilerine göz atalım.

Analist, dalgalı piyasanın gelecek yılda devam etmesini bekliyor

Fundstrat analisti, yakın tarihli röportajında, 2021’in kripto para piyasası için dalgalı bir yıl olduğunu belirtti. Yıl boyunca piyasayı sarsan birkaç boğa rallisi ve çöküş yaşandı ve analist bu dalgalanmanın gelecek yıl da sürmesini bekliyor. Fakat, yılın son günlerinde işler berbata gitmiyor. Aguilar, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i daha fazla benimseyeceğini ve bunun da başarılı bir yıl olarak gördüğü şeye yol açacağını paylaştı. Ethereum için bunun kimi değerli tesirleri var zira önder altcoin 4.000 doların üzerinde kalıcılığını şimdi sağlayamadı. Aguilar, dalgalı piyasaların gelecek yılda devam etmesini beklese de, Ethereum fiyatının 2022’ye girerken çok yeterli gittiğini gördüğünü açıkladı.

Analist, Ethereum (ETH)’da 9.000 doları hedefledi!

Tezli fiyat iddialarına gelince, Aguilar, 2022’nin ikinci çeyreğine kadar piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesinin fiyatını 9.000 dolar olarak belirliyor. Bu, DeFi, metaverse ve NFT’lerin büyümesiyle desteklenecek. Fakat, DeFi’nin 2021’deki patlayıcı büyümesine karşın, Aguilar, kurumsal yatırımcıların piyasada daha fazla hisse almasıyla bu büyümenin 2022’ye gideceğini düşünüyor. Bu talep büyüdükçe, analiste nazaran Ethereum bedeli de onunla birlikte büyüyecek ve 2022’nin birinci yarısında 9.000 dolar çıkacak.

Analist bu kestirimler için birtakım şartları da paylaştı. Aguilar’e nazaran Ethereum’un 9.000 dolara ulaşabilmesi için Bitcoin’in de patlayıcı büyümesi gerekiyor. Bu nedenle analist, Bitcoin’in tıpkı vakit diliminde nihayet altı haneli fiyata ulaşmasını bekliyor. Bunu, yükselen enflasyon oranlarıyla gayret etmek için Bitcoin’e döndüklerinde kurumsal yatırımcıların daha fazla benimsemesine bağlıyor. Böylelikle analist, Bitcoin fiyatının nihayet gıpta edilen 100.000 dolarlık fiyata hakikat yükselmesini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.