Alt Coin

Ethereum Kurucusu, Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: 2022’de…

Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood, bir altcoin için 2022 kestirimini veriyor. Ünlü isim, Polkadot’un (DOT) geleceğini tartışıyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Gavin Wood, tanınan altcoin Polkadot’un (DOT) geleceğini tartışıyor

Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood, yeni bir blog yazısında 2016 yılında kurduğu Polkadot‘un (DOT) geleceğini tartışıyor. Gavin Wood bahse yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

2022, Polkadot’un öyküsündeki bir sonraki kısmımızın başlangıcıdır. Daha fazla parachain grubu müzayedeler kazandıkça ve Polkadot partisine katıldıkça, Polkadot’un sağladığı tek bir güvenlik şemsiyesi altında ölçeklendirilmiş hiper ilişki mümkünlüğünü göreceğiz. Çeşitli emellere hizmet eden 150’den fazla zincir geliştirilmekte olup, bunların birden fazla aslında test ağlarına sahiptir, varsayım edilecek çok şey var. Ayrıca, başlangıçta Polkadot’u Kusama’ya bağlayacak olan Parity’nin köprüsünü ve daha sonra Polkadot’u Ethereum’a bağlayacak olan Snowfork’un köprüsünü dört gözle bekleyeceğimiz merkezi olmayan köprülerin lansmanını yapıyoruz.

Ethereum kurucusu Gavin Wood, DOT’un gayelerini açıklıyor

Wood, Polkadot’un çekirdek kodunu optimize etmenin yanı sıra ağ maliyetlerini düşürme ve gecikme problemlerini azaltma niyetinde olduğunu söylüyor. Gavin Wood mevzuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Bununla hedefimiz, Polkadot’un parachainlerinin her birinin, modül başına 1.000 sTPS (saniyede standart işlem) gayemize gerçek üst gerçek ilerlemesine müsaade vermektir. Bunun ötesinde, Polkadot grubunun gayretleri parathread özelliğine odaklanacak ve bir müzayede kazanamayan grupların Polkadot tarafından garanti edilen güvenliğe sahip olmalarını ve XCMP’nin (zincirler ortası ileti geçişi) tüm avantajlarından yararlanmalarını sağlayacak.

Tanınan altcoin DOT, ATH’den beri değerli ölçüde düzeldi

DOT fiyatı, Ocak ayında 10 doların altındaki en düşük düzeyinden Mayıs’ta 49 doların ve Kasım’da 55 doların üzerine çıktı, lakin o vakitten beri değerli ölçüde düzeldi. 10. sıradaki altcoin şu anda 28 dolardan süreç görüyor. Polkadot kurucusu ayrıyeten dolandırıcıları kripto alanından uzaklaştırma taahhüdünü de vurguluyor. Gavin Wood mevzuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

2021’de Web3 Foundation ve Parity Technologies’den beşerler bir ortaya geldi ve dolandırıcıların özgür egemenliğine son vermeye ve Polkadot’u paydaşları için inançlı bir ekosistem haline getirmeye kararlı Anti-Scam takımını kurdu. Polkadot Hazinesi ve Web3 Vakfı’ndan dolandırıcılıkla uğraş için ek 130.000 dolar harcandı. Yıl boyunca, topluluk tarafından tanımlanan 460’tan fazla dolandırıcılık sitesiyle birlikte, bine yakın site ve öbür dolandırıcılık platformları genel olarak kapatıldı. Kimlik avı ve dolandırıcılık olaylarına karışan sitelerin ve adreslerin kapsamlı bir listesi olan kimlik avı deposu, artık 2.300’den fazla giriş içeriyor.

Wood, Polkadot’un geçen yılki başarılı bağış toplama teşebbüslerini vurgulayarak açıklamasını bitiriyor. Gavin Wood bahse yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

Ekosistemimiz yatırım açısından da süratle büyümeye devam ediyor ve şu anda yaklaşık 350 takımdan oluştuğunu varsayım ediyoruz (geçen yılki kestirime nazaran bu fazladan 250). Sırf 2021 boyunca, yaklaşık 50 tanesi birlikte erken kademe finansmanında 670 milyon doların üzerinde para topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.