Alt Coin

Ethereum Mucidi, 2 Altcoin’e Dikkat Çekti: Çantalarınızı Taşıyabilirsiniz!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Tezos ve Zcash’i övdü. Vitalik Buterin, Ethereum topluluğu içinde maksimalizme karşı tutum almış görünüyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “Bankless” podcast’indeki en son görünümü sırasında, maksimalizmin “çok sağlıksız” olduğunu belirtti. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ethereum kurucusundan ikazlar

ETH kurucusu Buterin, Zcash ve Tezos‘a ilgi duyduğunu saklamıyor. Ethereum ekosistemi dışındaki şeylerin “sıkıcı ve gayri meşru” olduğunu düşünmediğini de kelamlarına ekliyor. Vitalik Buterin bu niyetlerini, “Bence Zcash alanında nitekim eğlenceli ve değişik şeyler oluyor. Tezos’ta nitekim değişik şeyler oluyor” diyerek açığa vuruyor. Zcash geliştiricileri, Ethereum’un yol haritasını izleyerek projenin pay delili konsensüs algoritmasına geçeceğini duyurdu. Buterin, Ekim ayındaki “Kripto Şehirler” isimli blog yazısında Nevada belediye lideri Hillary Schieve’in blockchain deneyleri için Tezos ekosistemini kullandığından bahsetti. Buterin, kriptoda çıkarları süratli para kazanmanın ötesine geçen onurlu topluluklar olduğuna inanıyor.  Ayrıyeten Ethereum ile hayal kırıklığına uğrayan insanları “çantalarını öbür bir şeye taşımaya” teşvik etti.

Kanadalı-Rus programcı, ademi merkeziyetçiliğin “son derece önemli” olduğunu vurguladı ve şöyle dedi: “Nihayetinde, “merkezi olmayan”, bu alanın neyle ilgili olduğunu gösterir.” Tıpkı vakitte Buterin, birçok topluluğun ademi merkeziyetçiliğe “lip service” ödediğini, lakin aslında bunu umursamadıklarını söyledi. Birçok projenin fazla müşterisi bile olmadığına dikkat çekiyor. Buterin, “Endgame” isimli yazısında, bireylere merkezi partilerin güçlerini denetim etme yeteneği vererek merkezi blok üretimine sahip bir blockchainin daha merkezi olmayan hale getirmek için atabileceği birkaç adımı açıkladı. Ethereum kurucu ortağı kısa müddet evvel Bitcoin Cash’e verdiği dayanağı geri çekti ve en büyük Bitcoin forkunun başarısız olduğunu tez etti. Ayrıyeten, Uniswap üzere merkezi olmayan borsaların yükselişini varsayım etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.