Bitcoin

Ethereum Mucidi, Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Açıkladı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Satoshi Nakamoto hakkındaki varsayımıyla dikkat çekiyor. Bir konuşmasında Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, projesinin mevcut zorluklarından ve kullanım durumlarından bahsetti. Ayrıyeten, Satoshi Nakamoto’nun kim olduğuyla ilgili varsayımını de bırakma fırsatı buldu. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ethereum ortağından açıklamalar

Buterin, anonimlik ve mahremiyetin ehemmiyeti hakkında da yorum yaptı. ETH kurucusuna nazaran, Satoshi’nin ortadan kaybolması yaptığı en güzel ikinci şeydi, birincisi Bitcoin. Elon Musk ve Peter Thiel üzere öbür büyük isimler de Vitalik ile tıpkı fikir çizgisini takip ediyor. Her ikisi de Satoshi’nin toplulukta evvelki çalışmalarıyla tanınan biri olduğuna inanıyor. Vitalik’in Satoshi Nakamoto’nun kimliğiyle ilgili varsayımları, dört seçenek ortasından bir aday seçmek zorunda kaldığı bir latifeyle başladı.

Birincisinde Craig Wright (Faketoshi), Charles Hoskinson (Cardano’nun Yaratıcısı), Elon Musk (Tesla’nın CEO’su) ve isimsiz bir “blueberry” vardı. Vitalik, Bitcoin’in yaratıcısının Craig Wright olduğunu reddederek bilinmeyen kişiliği seçti. Fakat, O bir BTC yaratıcısı olduğunu sav ediyor ve zati bu ısrar için dava ediliyor. Satoshi Nakamoto’nun kimliği hakkında daha açık bir halde sorulduğunda Vitalik, Bitcoin süreci alan birinci kişi olan Hal Finney’den alıntı yapmaktan çekinmedi ve “Bir kişinin ismini vermem gerekse Hal Finney derdim” dedi.

Wikipedia’ya nazaran, Harold Thomas Finney erken bir Bitcoin katkıcısıydı ve Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan birinci Bitcoin sürecini aldı. Vitalik Buterin’e ek olarak, PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel üzere başka büyük isimler, Bitcoin’in yaratıcısının geçmiş projelerle ilişkili biri olduğuna inanıyor. Thiel ayrıyeten 2000’li yıllarda bir kıyıda Satoshi ile tanıştığını da belirtti. Tesla’nın kurucusu Elon Musk, kendisinin Satoshi olmadığını belirtmesinin yanı sıra, bu sıkıntı Soruya en mümkün ismin Bit gold’u yaratmasıyla tanınan Nick Szabo olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.