Bitcoin

Ethereum Mucidi Vitalik Buterin Şaşırttı: Bu 2 Altcoin’e İşaret Etti!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, evvelki varsayımlarına ve Bitcoin Cash’e yönelik bir tweet dizisi attı. Açıklamalarında, bu altcoin’in “çoğunlukla başarısızlık” olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ethereum kurucusundan altcoin yorumları

Ethereum kurucu ortağı Buterin, piyasa pahası ile yirmi beşinci sırada yer alan Bitcoin Cash’in (BCH) daha evvelki hareketlerine bakan, uzun bir Twitter dizisinde bu projenin “çoğunlukla başarısızlık” olduğunu kabul etti. Buterin tweetlerinden birinde, önde gelen Bitcoin fork’unun asi bir zihniyetten oluşan bir protesto hareketi olmaya odaklandığını ve bu nedenle dengeli bir biçimde ilerleyemediğini yazdı.

Bitcoin Cash, daha büyük blok boyutu nedeniyle daha yüksek süreç hacmini ve daha düşük fiyatları destekleyebilen dünyanın birinci kripto para ünitesine alternatif olarak Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü. Bitcoin Cash birinci başarıyı elde ettikten ve Kasım 2017’nin ortalarında piyasa kıymetiyle Ethereum’u geçmeyi başardıktan sonra Buterin, tartışmalı fork’un Bitcoin için “meşru bir rakip” olarak ortaya çıktığını tweetledi. Lakin 2022’de Bitcoin Cash, Kasım 2017’deki tepesinden bu yana Bitcoin’e karşı %98 oranında düştü.

Buterin, kimileri neredeyse on yıl evvel yapılmış olan öteki varsayımlarından kimilerini da tekrar gözden geçirdi. 27 yaşındaki Buterin, 2017’deki değerli Bitcoin fiyatları hakkındaki tartışmalı yorumunu ele aldı ve Ethereum’un ölçeklendirme meseleleri ışığında hala onların yanında olduğunu argüman etti. Buterin ayrıyeten başlangıçtaki proof-of-stake ve sharding yol haritasının gülünç derecede yanlış olduğunu da kabul etti. ETH kurucu ortağı ayrıyeten 2013’te altcoin’lerin büyüyeceğini iddia etti.  Bunun da ötesinde, Buterin, Uniswap üzere merkezi olmayan bir borsanın ortaya çıkacağını öngördü. Lakin, 2021’de kesimi kasıp kavuran, NFT’leri iddia edememişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.