Kripto Haber

Ethereum Privacy Startup Aztec, Paradigm-Led Series A’da 17 Milyon Dolar Artırdı

Ethereum girişimi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Aztek Ağı’nın Web 3 işlemlerine programlanabilir gizlilik getirme çabalarını ilerletmek için A Serisi fonlama turunda 17 milyon dolar topladı.

Paradigma, A. Capital, Ethereal Ventures, Libertus Capital, Variant Fund, Scalar Capital, IOSG ve diğerlerini de içeren finansman turunu yönetti.

Geliştirici hibeleri ve ürün geliştirmenin yanı sıra fonlar kanunî işlere gidecek. Özel blok zinciri işlemleri alanı, düzenlemeler söz konusu olduğunda yeni ve tanımsız bir alan olmaya devam ediyor.

Aztec’in kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Zac Williamson, CoinDesk’e verdiği bir röportajda şirketin uyumlu bir düzenlenmiş ödeme ağının nasıl oluşturulacağı konusunda fikir liderliği sağlamak istediğini söyledi.

Daha fazlasını okuyun: Aztec, Ethereum’da Gizlilik Ağını Başlattı

Aztec, gizlilik öncelikli sıfır bilgi toplamaları (ZK toplamaları) sunar. Özetler, düşük işlem hızları ve kullanıcılar için yüksek ücretler dahil olmak üzere Ethereum’un temel ölçeklenebilirlik zorluklarını çözmeyi amaçlar. ZK-toplamaları, Ethereum ana ağından hesaplamaları çalıştırır ve daha sonra bir geçerlilik kanıtı aracılığıyla işlem verilerini ana zincire gönderir.

Aztek Ağı, esasen kullanıcıların favori katman 1 uygulamalarına daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde özel olarak erişmelerine olanak tanır.

Aztec kurucu ortağı Joe Andrews CoinDesk’e “Blockchain üzerindeki her şey halka açıktır” dedi. “Başka bir düğümün ve işlemlerin durumunu doğrulayabilmek için her bir düğüme ihtiyacınız var. Bunun gerçekleşmesi için her şeyin halka açık olması gerekir. Aztec, bu genel mesajlar için etkili bir şekilde uçtan uca şifrelemedir. Genel işlem verilerini göndermek yerine, şifreli işlem verilerini gönderirsiniz ve blok zinciri yine de sıfır bilgi kanıtlarını kullanarak bu verilerin doğruluğunu doğrulayabilir. ”

Andrews şunları ekledi: “Temel olarak bir Web 2 bankasından bekleyeceğiniz ancak tamamen merkezi olmayan altyapı üzerinde çalışan aynı veya daha iyi gizlilik garantilerini sağlıyoruz. ”

Aztec’in ilk ürünü özel transfer protokolü zk idi. Şirketin söylediğine göre 20.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı, 50.000 işlemi ve toplam 35 milyon dolarlık mevduatı var. Ocak ayında şirket, kullanıcıların Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine özel olarak erişmelerinin bir yolu olan Aztec Connect’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Daha fazlasını okuyun: Ethereum Mixer Tornado Cash, V3 Yaklaşımlarıyla Büyük Yükseltmeyi Başlattı

Lansman sırasında Aztec Connect, seçkin bir grup mavi çipli DeFi iş ortağı için işlevsellik ekleyecektir. Şirket daha sonra herhangi bir Ethereum projesinin Aztec’in gizliliğini ve maliyet tasarrufunu entegre etmesine izin vermek için Connect yazılım geliştirme kitini (SDK) piyasaya sürecek.

“Aztek’in toplaması . . . Paradigm Baş Teknoloji Sorumlusu Georgios Konstantopoulos bir duyuru yayınında, “Gizliliği çözerken Ethereum DeFi’ye erişim sağlar.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.