Alt Coin

Ethereum ve Ripple Balinaları Ne Yapıyor? Farklı Veriler!

On-chain bilgi kaynaklarına nazaran Ethereum ve Ripple balinaları indirimli fiyatlardan sermayelerini büyütmeye devam ediyor. Devasa cüzdanlar kriptolarını borsa dışına çekmeye devam ederken, Santiment’e nazaran soğuk cüzdanlara devam eden kripto para akışı, uzun vadeli fiyat dalgalanmalarına işaret edebilir.

Ethereum balinaları indirimli fiyattan birikimlerini sürdürdü

On-chain analitik platformu Santiment, en büyük 10 Ethereum balinasının 24,31 milyon ETH tutan borsa dışı emsallerine kıyasla yalnızca 5,83 milyon ETH’ye sahip olduğunu bildiriyor. Santiment, bunun, Ethereum balina sahiplerinin kripto paraları borsalardan uzaklaştırma eğiliminin devam etmesinden kaynaklanabileceğini belirtiyor.

Mevcut fiyat düşüşünün bir sonucu olarak Ocak ayında toplam 302.092 ETH merkezi borsalardan ayrıldı. Öte yandan balinalar, kripto para ünitelerini indirimli fiyattan satın almak için düşen piyasa bedellerinden yararlanıyor. Çöküşün akabinde, Ethereum fiyatı 2.100 dolara düştü ve balinalara sermayelerini artırmaları için daha fazla hareket alanı sağladı. Sonuç olarak, soğuk cüzdanlara devam eden kripto para akışı, uzun vadeli fiyat dalgalanmalarına işaret edebilir. Bunun nedeni, balina yatırımcılarının sık sık kripto para ünitelerini uzun mühlet tutmak için borsalardan uzağa göndermesidir.

Ethereum balinaları 30 milyon ETH’yi denetim ediyor

Santiment’e nazaran, en âlâ 20 Ethereum balinası, toplamda 30 milyon ETH açık ve kapalı borsaya sahip. Borsa dışı birinci 10 adres şu anda 24,31 milyon ETH’ye sahipken, birinci 10 borsa adresi sırf 5,83 milyon ETH’ye sahip.

Ripple ODL koridorları 40 milyon XRP alıyor

Whale Alert, gün içinde yapılmış, her biri 20 milyon token taşıyan iki büyük XRP süreci tespit etti. Her ikisi de, kripto izleyici tarafından “anonim” olarak etiketlenen tıpkı adresten yapıldı. Transferler Bitso ve Bitstamp kripto borsaları üzerinden gerçekleşti. Fakat XRP transferleriyle ilgilenen analitik platformu Bithomp, bu adresin ABD merkezli Bittrex kripto borsasına ilişkin olduğunu gösteriyor.

Ripple balinaları milyonluk XRP’leri hareket ettiriyor

Kriptokoin.com  aktardığımız üzere, 2 Şubat’ta, Ripple şirketi 50 milyon XRP’yi anonim bir cüzdana taşıdı. Bithomp bilgileri, bunun Ripple’ın ODL platformlarına kripto transferleri de dahil olmak üzere XRP’yi şirket dışına göndermek için kullandığı bir adres olan RL18-VN olduğunu söyledi. Bir gün öncesinde, Ripple akıllara sakinlik veren diğer bir kripto para süreci daha gerçekleştirdi. Bu, şirketin 2017’den beri yaptığı nizamlı programlı para çekme süreçlerinden biriydi. Her zamanki üzere, Ripple tıpkı gün sonra 800 milyon tokeni geri kilitledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.