Kripto Bilgi

Ethereum Yaklaşık 2 Yıl İçinde En Kötü Ayı Görüyor, SOL Daha da Sert Düşüyor

Ethereum blok zincirinin yerel tokeni Ether (ETH), Mart 2020’den bu yana en büyük aylık fiyat düşüşünü yaşadı ve kripto para piyasalarında bir yılın en kötü başlangıcından birinde bitcoin ile birlikte düştü.

Ether Ocak ayında %31 düştü, bitcoin (BTC) ise %22 düştü.

Satış ayrıca 2021’deki en sıcak tokenlerden bazılarını talep etti ve bazı durumlarda piyasa değerlerinin yarısını veya daha fazlasını buharlaştırdı. Terra’nın LUNA’sı Ocak ayında %50, Solana’nın SOL’u %49 ve Avalanche’ın AVAX’ı %42 kaybetti.

Corinthian Digital araştırma başkanı Denis Vinokourov’a göre, Bitcoin’in hakimiyet oranı – genel kripto piyasası kapitalizasyonundaki payı – Ocak ortasında %39’un altına inerek yaklaşık %42’de oturuyor. Geçen yıl bu zamanlar, bitcoin’in hakimiyeti %62 idi.

Rakamlar, altcoin göreli değerlemelerinde geçen yılki hızlı yükselişin, kripto pazarlarındaki daha geniş satışların ortasında son zamanlarda tersine döndüğünü gösteriyor; en yüksek el ilanları en büyük düşüşlere maruz kaldı.

Ocak ayında her şey kırmızıydı. (CoinDesk)

Ethereum, defillama’dan gelen verilere göre, hakimiyetinin yaklaşık %59 civarında olduğu merkezi olmayan finansta (DeFi) liderliğini kaybetmeye devam etti. bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.