Kripto Bilgi

Fantom, Kilitlenen Değere Göre Üçüncü En Büyük DeFi Protokolü Oldu

Fantom, analitik aracı DeFiLlama’dan elde edilen verilere göre, hafta sonu boyunca Binance Akıllı Zinciri’ni (BSC) geçerek toplam değer kilitli üçüncü en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi haline geldi.

DeFi, genel olarak blockchain projelerinin kullanıcılara sunduğu alım satım, borç verme ve borçlanma gibi akıllı sözleşmeye dayalı finansal hizmetleri ifade eder.

Pazartesi sabahı itibariyle Avrupa’da 12 dolardan fazla. 2 milyar değerinde Fantom’un FTM’si ve diğer jetonları, Fantom kullanıcılarına yönelik 129 protokolde kilitlendi. Bu, proje başına ortalama olarak kilitli 94 milyon doların biraz üzerinde. Verilere göre bu, geçen hafta %52’lik bir artış ve geçen aya göre %17’den fazla bir artış.

Zincirler arası takas Multichain, 6 doların üzerinde bir değerle Fantom’da kilitlenen değere göre en büyük protokoldür. Akıllı sözleşmelerinde 97 milyar değerinde varlık. İkinci sırada, 3 doların üzerinde kilitlenen nispeten yeni 0xDAO var. 91 milyar dolar, merkezi olmayan borsa SpookySwap ise 1 milyar doların biraz üzerinde kilitli değerle üçüncü sırada yer alıyor.

Multichain, kilitli değere göre Fantom’daki en büyük projedir. (DeFiLlama)

BSC, 11 $ ile dördüncü en büyük DeFi ekosistemine kaydı. 294 proje üzerinde kilitli değerde 96 milyar. Aralık 2021’de ikinci en büyük DeFi ekosistemi olmak için BSC’nin yerini alan Terra, 16 $ ile ikinci sırasını koruyor. 54 milyar kilitli değer. Ethereum, 415 proje üzerinde 116 milyar doların üzerinde kilitli değeri olan DeFi tacını, diğer tüm blok zincirlerinden daha fazla elinde tutuyor.

Ethereum, kilitli değere göre en üst DeFi protokolü olmaya devam ediyor. (DeFiLlama)

Yatırımcılar, Ethereum’a alternatif olarak, Fantom veya Solana gibi yerel blok zincirleriyle protokoller olan katman 1 projelerinin belirteçlerine bahis oynadıkça, Fantom belirteçleri son aylarda en iyi performans gösterenler olarak ortaya çıktı.

FTM fiyatları 1 dolardan yükseldi. 30 Aralık ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3$’a yaklaşmak için. Geçen hafta daha geniş pazarda düşmeden önce bu ayın başlarında 46.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.