Kripto Haber

Fashion Giant Gap, Tezos’ta Oyunlaştırılmış NFT’leri Başlattı

The Gap, ilk koleksiyonunu piyasaya sürmek için Tezos ile bir araya gelerek, değiştirilemez token (NFT) çoğunluğunu atlayan en son giyim markasıdır.

San Francisco merkezli perakendeci Çarşamba günü, müşterilerin sınırlı sayıda bir Gap kapüşonlu satın almalarına olanak tanıyan oyunlaştırılmış bir dijital deneyim başlattığını söyledi.

Gap’in NFT işbirliği, efsanevi bir karikatür yaratık olan Frank Ape’nin arkasındaki sanatçı Brandon Sines tarafından tasarlandı ve Tezos blok zinciri üzerine inşa edilecek.

Parçalar Gap NFT web sitesi aracılığıyla satın alınabilir ve 13 Ocak’ta her biri 2 XTZ karşılığında (basım zamanında yaklaşık 9 $) 15 Ocak’a kadar satışa çıkarılabilir. Firma, Ocak ayı boyunca daha fazla Gap NFT düşüşü olacağını söyledi. basın bülteni.

Devamını oku: İngiliz Moda Markası Burberry İlk NFT’lerini Yayınladı

Gap müşterilerine daha dijital bir deneyim yaşatmak amacıyla marka, farklı seviyelerde Gap kapüşonlu dijital arka toplamalarına izin vererek deneyimi oyunlaştıracağını söyledi. Katılımcı kullanıcılar Brandon Sines imzalı dijital arka ve fiziksel Gap x Frank Ape by Sines kapşonlusunu alabilecekler.

“Gap her zaman müzik, arka ve kültürün kesişim noktasında olmuştur, bu nedenle Brandon Sines gibi sanatçılarla dijital alanda bu büyüme fırsatından heyecan duyuyoruz” dedi Gap’in üründen sorumlu başkanı Chris Goble bir basın açıklamasında .

Sanatçı Brandon Sines’ten The Gap NFT. (Boşluk)

Ağustos ayında, İngiliz lüks moda markası Burberry, Mythical Games ile ortaklaşa NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Burberry NFT’leri, blok zincirinde yaşayan Blankos olarak bilinen dijital vinil oyuncaklara sahip bir oyun olan Blankos Block Party aracılığıyla öğeler içeriyordu.

Daha fazlasını okuyun: Dolce & Gabbana’nın NFT Koleksiyonunun DAO’lardan Teklif İlgisi Çektiği Söyleniyor

Burberry’den sonra, İtalyan haute couture moda markası Dolce & Gabbana, yaklaşık 5 $’a ulaşan Collezione Genesi NFT koleksiyonunu başlatmak için Polygon üzerine kurulu lüks pazar yeri UNXD ile işbirliği yaptı. 65 milyon.

Meta veri deposu çağında marka alaka düzeyi

2020’de Gap, tedarik zinciri sorunlarıyla karşı karşıya kaldı, 300 milyon dolarlık satış kaybetti ve 3 dolarlık net satış bildirdi. Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, 30 Ekim’de sona eren çeyrek için 9 milyar.

Gap, alakalı kalmak ve daha genç bir demografiyi çekmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. En son marka, Yeezy Gap adlı yeni bir giyim hattı başlatmak için rap sanatçısı Kanye West ile bir anlaşma imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.