Kripto Haber

FATF’in Yeni Yönergeleri Gelecek Hafta Çıkacak, Stablecoin, NFT ve DeFi ile Mücadele Edecek

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gelecek hafta polislik kripto sektöre güncellenen yönergeleri yayınlayacaktır – ve stablecoins, eşler arası (P2P) platformları, Aynen belirteçleri (içerecek şekilde kapsamını genişletmek olacaktır NFT’ler ) ve merkezi olmayan finansman ( DeFi ).

Organ ayrıca, ülkelerin kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede kilit bir önlem olan ve çok kötü niyetli Seyahat Kuralını uyguladığına dair kanıt görmek istiyor .

FATF, ağırlıklı olarak Sanal Varlıklar (bitcoin (BTC) gibi belirteçler ) ve Sanal Varlık Servis Sağlayıcıları (VASP’ler), yani kripto borsaları ve cüzdan sağlayıcılarına odaklanan 2019 kripto rehberliğinde büyük bir revizyon öncesinde sektörden geri bildirim istedi. .

Ancak FATF, kılavuzların kapsamlı olmadığını daha önce kabul etmişti. Ve resmi açıklamasında, bu belirtilen dün tamamladı Ekim ayı genel kurul oturumunda, kripto sektör olduğuna karar olduğunu “gerekli olan hızlı hareket eden ve kamu ve özel sektör arasındaki teknolojik izleme devam araçlar dinamik ve etkileşim getirebilir.”

Organ, yeni kılavuzunun 28 Ekim’de yayınlanacağını ve “özellikle”, “sanal varlıkların ve VASP’nin tanımlarını netleştirdiğini ve FATF standartlarının sabit paralara nasıl uygulandığını açıklamak için G20’ye FATF raporunu temel aldığını” söyledi.

FATF, “eşler arası işlemler için riskleri ele alma” ihtiyacından bahsetti ve “bu riskleri belirlemek ve azaltmak için araçlar göstereceğini” söyledi.

NFT’ler ve DeFi muhtemelen mikroskop altına düşecek, ancak kurumun “ihtiyatlı olacağını ve sanal varlıkları ve VASP sektörünü daha fazla revizyon veya açıklama gerektiren herhangi bir önemli değişiklik için yakından izleyeceğini” söylediği gibi, sıkı düzenlemeler hala bir şekilde uzakta olabilir. FATF standartları” – özellikle NFT, P2P ve DeFi polisliği ile ilgili olarak.

Ne olursa olsun, bazı G20 düzenleyicileri şimdiden NFT ve DeFi cephesinde daha net rehberlik bekliyor gibi görünüyor. Bu ayın başlarında, Güney Kore başkanı Mali İstihbarat Birimi (FIU) Kim Jeong-gak ulus söyledi göz önünde ve ona göre hareket etmek isteyeceği – NFTlerdeki ve Defi hakkında FATF gelen önümüzdeki gelecek önerileri.

Bu arada borsalar kendilerini yeni bir düzenleyici saldırıya hazırlayacak.

FATF, yeni kılavuzunun “VASP’lerin ruhsatlandırılmasını ve tescil edilmesini” ve ayrıca Seyahat Kuralını kapsadığını ve “VASP denetçileri arasında bilgi paylaşımı ve işbirliği ilkelerini içerdiğini” söyledi.

Hâlâ “mevcut FATF standartlarının uygulanmasında ülkelere ve özel sektöre yardımcı olma” gereğinden bahsetmesine rağmen, hükümetlerin aynı çizgide olmasını veya sonuçlarıyla yüzleşmesini beklediğinin altını çizerek şunları yazdı:

“FATF, ülkelerin ve özel sektörün, özellikle bu güncellenmiş kılavuz ışığında, sanal varlıklar ve VASP’ler üzerinde FATF standartlarını mümkün olan en kısa sürede uygulamasını bekliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.