Kripto Haber

FDIC Destekli Bankalar Önce USDF’de Stablecoin Gönderiyor

NBH Bank ve New York Community Bank, Provenance Blockchain üzerinden ilk USDF işlemini gerçekleştirdi. NBH Bank, yeni tanıtılan stablecoin’i bastı ve bir test çalışmasının parçası olarak New York Community Bank’ın bir müşterisine gönderdi.

USDF, geçtiğimiz hafta oluşumunu açıklayan bir grup FDIC destekli banka olan USDF Konsorsiyumu tarafından sunulan bir stabil kripto paradır. USDF Konsorsiyumu başkanı Ashley Harris bir basın açıklamasında, “Üye bankaların USDF’nin dijital varlık stratejilerinin değerli ve uyumlu bir bileşeni olduğunu göstermeleriyle 2022’ye kadar üyeliğimizin hızla artmasını bekliyoruz” dedi.

Daha fazlasını okuyun: ABD Bankaları Grubu, USDF Stablecoin Sunacak

Çarşamba günü Küresel Blockchain İş Konseyi tarafından düzenlenen bir panelde, JPMorgan’ın dağıtılmış defter teknolojisi piyasa başkanı Scott Lucas, bankalar arasında birlikte çalışabilirlik ihtiyacının altını çizdi.

“Ağlar arasında varlık karşılığında varlık ticareti yapabilmek için ağlar arasındaki karşılıklı bağlantı, başarının olacağı yerdir, aksi takdirde bir pazar olmayan ilginç bir dizi izole kullanım durumumuz olur” dedi.

Provenance, Provenance Blockchain Foundation tarafından finansal hizmetler endüstrisi için tasarlanmış, izinsiz, halka açık bir blok zinciridir. Aynı zamanda, Provenance’da pazar yerleri işleten seri girişimci Mike Cagney’nin finansal hizmetler şirketi Figure tarafından da kullanılıyor.

Daha fazlasını okuyun: FDIC, USDF Stablecoin’in FDIC-Sigorta Edilebilir Olup Olmadığı Hala Belirsiz

USDF Konsorsiyumundaki bankalar FDIC destekli olsa da, stabilcoin’in kendisinin, bankanın token sahiplerini 250.000 $’a varan kayıplara karşı koruyacak sözde geçiş sigortasına hak kazanıp kazanmadığı doğrulanmadı. başarısız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.