Kripto Bilgi

FDIC, USDF Stablecoin’in FDIC-Sigorta Edilebilir Olup Olmadığı Hala Belirsiz

Birkaç FDIC sigortalı banka, bir stablecoin çıkarmak için bir araya geliyor, kripto para ekosisteminin bu kritik kısmı hakkında devam eden endişeleri gideriyor gibi görünebilir. Bununla birlikte, ajansın stabilcoin sahiplerinin mevduatlarını sigortalayıp sigortalayamayacağı da dahil olmak üzere ayrıntılar henüz ortaya çıkmadı.

Çarşamba günü, FirstBank of Nashville, Synovus, New York Community Bank (NYCB) ve Sterling National Bank dahil olmak üzere bir grup ABD bankası, istikrarlı paraları piyasaya getirmek amacıyla USDF adlı kendi istikrarlı parasını sunma planlarını duyurdu. günlük bankacılık müşterisi.

Bütün bankalar, sektördeki kilit düzenleyicilerden biri olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından desteklenen kurumlardır, bu yüzden basına göre stablecoin “blok zincirinde işlem yapmak için daha güvenli bir seçenek” olarak tanıtılıyor. serbest bırakmak.

FDIC sigortalı bankalar, banka iflası durumunda banka mevduat sahiplerini 250.000$’a kadar olan kayıplara karşı koruyan geçiş sigortasına hak kazanır.

Bir hizmet görevlisi olarak NYCB dijital ve bankacılık başkanı Andrew Kaplan, CoinDesk’e verdiği demeçte, “FDIC sigortasının USDF’nin altında yatan mevduatlara 250.000 $ sınırına kadar uygulanmasına izin verecek şekilde ağı tasarlıyoruz” dedi.

Ancak, ne konsorsiyumun parçası olan bankalardan biri olan Synovus ne de FDIC, bu durumda gerçek token sahibinin geçiş sigortasına tabi olup olmayacağını ve bu nedenle, 250.000 dolar.

Bir yıl önce, kaynaklar CoinDesk’e FDIC’nin stablecoin rezervlerinin bu tür bir sigortaya uygun olup olmayacağını düşündüğünü ancak sorunun hala çözülmemiş gibi göründüğünü söyledi.

Synovus İnovasyon Başkanı ve USDF Konsorsiyumu yönetim kurulu üyesi Matt Maxey Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Fonların sigortalanabilirliği ve gelecekteki tüm kullanım durumları ile ilgili olarak, şu anda bu konuda spekülasyon yapmak istemiyorum” dedi.

Benzer şekilde, FDIC sözcüsü Perşembe günü CoinDesk’e “istikrarlı madeni paraların FDIC sigortalanabilir olup olmadığıyla ilgili soruları yanıtlamak için çok erken olduğunu söyledi. ”

FirstBank’ın yönetim kurulu başkanı Wade Perry, CoinDesk TV’de yaptığı açıklamada, konsorsiyumun Para Denetleme Ofisi, Federal Rezerv ve FDIC dahil olmak üzere çeşitli düzenleyici kurumlarla duyurudan bu yana diyalog içinde olduğunu söyledi. Ancak UDSF’nin sigortalanabilirliği ile ilgili bir soruya da yanıt vermedi.

Duyuru, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yeniden adaylık duruşmasının bir parçası olarak Kongre önünde ifade verdiği gün yayınlandı. ABD bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluştursa bile özel sabit paraları yasaklama niyetinde olmadığını söyleyerek stablecoin politikasına değindi.

“Zamanlamanın daha çok düzenleyicilerle yaptığımız diyalogla … ve bunun işlevselliği ve bu insanlardan kabul gördükçe sınırlar içinde çalışma planıyla, kendimizi rahat hissettiğimiz gerçeğine dayandığını söyleyebilirim. ileri,” dedi Perry.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.