Bitcoin

FED Beklenen Faiz Kararını Açıkladı! İşte Altın ve Bitcoin’e Tesiri

ABD merkez bankası FED, merakla beklenen faiz kararını açıkladı.  Fed, faiz oranını 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla apansız düşüşe geçti. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

FED merakla beklenen faiz kararını açıkladı! İşte altın ve BTC’de son durum

ABD merkez bankası olan FED, uzun müddettir beklenen faiz kararını açıkladı. Fed, faiz oranını 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. FED’in medyan varsayımı 2022’de 3 faiz artışı oldu. Noktasal grafikten 2022 için üç faiz artışı beklentisi çıktı. 2023 için de üç faiz artışı beklentisi belirlenirken 2024 için de 2 artış beklentisi mevcut. Varlık alımında azaltım 2’ye katlanarak 30 milyar dolar olarak belirlendi. FED kararları piyasa beklentisiyle uyumlu geldi.

FED kararının tesiri piyasalarda anında hissedildi. Bitcoin fiyatı ve altın fiyatı birdenbire düşüşe geçti. Bitcoin fiyatı, 48.000 dolar düzeylerinden 47.500 dolar düzeylerine sarktı. Altın fiyatı ise 1.765 dolardan 1.756 dolar düzeylerine geriledi. Yazım sırasında BTC ve altında düşüş devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.