Bitcoin

FED Lideri Kripto Paraları Konuşuyor: Yasa Geliyor!

4 yıldır ABD merkez bankasını yöneten Jerome Powell, bu yılın varlık alımlarını Mart ayında sonlandırılacağını açıkladı. Enflasyonu düşürmeye yönelik atılan bu adımlar, yeni varyantlar, yüksek enflasyon üzere nedenlerle FED’i çıkmaza sokuyor. Ayrıyeten Lider Biden, faizleri arttıracağı istikametindeki sinyalleri güçlendirdi. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz Fed liderinin kripto para açıklamalarına göz atalım.

FED Lideri kripto paralar hakkında konuşuyor

Kısa müddet evvel FED Lideri Powell Senato’da konuştu. Powell’ın kripto paralar ve piyasa hakkında değerli yaptığı kıymetli açıklamalardan sonra, Bitcoin fiyatı yaklaşık 900 dolar paha kazandı. Açıklamalar, bilanço kararının için iki ile dört toplantı sürebileceğini ve bilançoda süratli küçülmeye müdahale edileceğini içeriyordu. Dolar arzı için telaşların güç ve besin fiyatlarını üst çektiğini söyleyen Powell, buna mani olamayacaklarını da kabul ediyor.

Fed lideri yakında yayınlayacakları bir raporda değendi ve kamu oyuna bahisle ilgili geri bildirim vereceklerini bildirdi. Powell, raporun şimdi bir konum alma manasına gelmediğini belirtiyor. Bu nedene, ülkemizde de demokratik adımlarla hazırlanmaya çalışılan kripto regülasyonlarından, ABD genelinde bir mühlet haber gelmeyebilir. Bunların dışında, ABD Kongre üyesi Tom Emmer kripto para mevzuatlarının daha erken bir tarihte yayınlanacağını paylaştı. Powell ise bugün Ocak ayının sonunda yapılacak FED toplantısında faiz artırımı beklenmese de Mart ayının şahin telaffuzlarına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.