Kripto Bilgi

Federal Rezerv Kurulu Adayları Kripto Görüntülemelerinde Boş Sayfa Getiriyor

Başkan Joe Biden’in Federal Rezerv Kurulu’na aday gösterdiği üç ABD Senatosu Bankacılık Komitesi duruşması, kriptonun geleceği için sınırlı bir öneme sahip olabilir.

Üç adaydan hiçbiri – Sarah Bloom Raskin, Lisa Cook veya Philipp Jefferson – web makalelerinde yapılan bir araştırmaya dayanarak kripto para birimleri hakkında güçlü görüşler dile getirmedi.

Ayrıca, Fed’in liderliği değişmiyor ve ABD merkez bankasının yönetim kuruluna yapılan eklemelerin kripto düzenlemelerinin gidişatını belirlemede fazla etkisi olmayabilir, diyor Dijital Piyasa Varlıkları Derneği’nin politika direktörü Robert Baldwin. .

“Fed Başkanı (Jerome) Powell ve Başkan (Lael) Brainard bugüne kadar dijital varlıklara çok dahil oldular ve stabilcoin’lerin ve CBDC’lerin bir arada var olabileceğini dile getirdiler. Baldwin, Fed’deki liderlik değişseydi, mevcut iş akışlarını geciktiren ve potansiyel olarak dijital varlıklara yönelik görüşlerde bir kaymaya yol açan bir öğrenme dönemi olurdu” dedi.

Fed’in ana yönetim organı olan kurul, dört yıl görev yapan yedi üyeden oluşur.

Kripto endüstrisi gözlemcileri duruşmayı izleyecek çünkü kripto para piyasaları Federal Rezerv para politikası kararlarına ve düzenleyici bildirilere yanıt olarak hareket etme eğiliminde.

Biden, Obama yönetiminde Fed valisi ve Hazine Bakanlığı sekreter yardımcısı olan Raskin’i denetimden sorumlu başkan yardımcısı olarak aday gösterdi. Kripto için düzenleyici bir çerçeve çizmede öncü bir rol oynayacak ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile yakın çalışacak.

Adaylar:

Sarah Bloom Raskin

Duke Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan Raskin, kripto düzenlemeleri konusunda daha katı bir duruşa yol açabilecek ilerici görüşleri ile tanınır. Raskin ayrıca daha önce düzenleyicilerin iklim değişikliği ile ilgili sorunları daha proaktif bir şekilde ele almalarını savundu ve bu da kripto tüccarlarına iklim dostu olmayan Bitcoin hakkındaki görüşü hakkında bir fikir verebilir.

Dr. lisa aşçı

Cook, ekonomik büyümeye odaklandığı eski Başkan Barack Obama’nın Beyaz Saray Ekonomik Danışmanlar Konseyi’nde görev yaptı. Ayrıca ekonomik eşitsizliğe, özellikle ırksal eşitsizliğin ekonomi üzerindeki etkisine meraklıdır. Merkez bankasını, kriptonun ilk etapta ortaya çıkmasının ana nedenlerinden biri olan daha fazla finansal içermeye yönlendirmede önemli bir rol oynayabilir.

Dr. Philip Jefferson

Fed’de eski bir araştırma ekonomisti olan Jefferson, işgücü piyasasına ve yoksulluk sorunlarına odaklandı. Faiz oranlarındaki değişikliklerin düşük vasıflı işçiler üzerinde nasıl büyük bir etkisi olabileceği konusundaki görüşüyle ​​tanınıyor. Fed şimdi enflasyona odaklandığında, Jefferson’un kendi odak noktası muhtemelen senatörler tarafından sorgulanacak ve kripto tüccarlarının izlemesi gereken bir konu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.