Bitcoin

“Felaket Olacak” Uzman: Altın ve Bu 2’sinden Alma Zamanı!

İş adamı ve ferdî finans kitabı “Zengin Baba Fakir Baba” kitabının müellifi Robert Kiyosaki, enflasyon ve ekonomik büyüme sayıları ortasındaki farklara dayalı olarak piyasanın teknik bir buhrana girdiğini belirtti. Ayrıyeten altın dahil olmak üzere favori varlıklarını açıkladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Kiyosaki; altın, gümüş ve Bitcoin tavsiyesini yineliyor

Stansberry Research’e konuşan Kiyosaki, ekonomik buhranın birebir vakitte daha evvel öngördüğü piyasa çöküşünün aslında gerçekleştiğinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Federal Rezerv’in iktisadın daha âlâ performans gösterdiğine dair garantilerine karşın, çöküşün yükselen enflasyon sayılarıyla karakterize olduğunu kabul etti. Fakat müellif, borsanın daha düzgün performans göstermesine karşın hala yaygın bir kaygı olduğu konusunda uyardı. Mevcut depresyonla birlikte Kiyosaki, pahalı metallere daima yatırım yapılmasını önerdi ve aşağıdaki sözleri kullandı:

Piyasa enflasyonun artmasıyla çöktü. Fakat sıkıntı şu ki, zati düşüyor. İktisat yalnızca %2 büyüyorsa, bu teknik bir depresyondur. Beşerler izliyor, borsa yükseliyor, herkes keyifli ve tüm bunlar, lakin her şey bize aksi geliyor. Kısa mühlet evvel, bu Euro/dolar eğrisi aksine döndü ve tekrar olacak. Bu yüzden insanlara ‘bu, altın, gümüş ve Bitcoin almak için düzgün bir zaman’ diyorum.

Ayrıyeten Kiyosaki, endüstriyel kullanım durumları nedeniyle bedel kazanabileceği için gümüşün yatırım için en bedelli metal olduğunu savundu. Kiyosaki, altının uygun bir bedel saklama aracı olduğunu vurguladı fakat her iki metalin de emsal riskleri olmadığı için cazibeli olduğunu vurguladı. Ünlü bir Bitcoin boğası olan Kiyosaki, rastgele bir düzeltmenin yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sunması gerektiğini de kaydetti. Varlıktaki kârın satış sırasında değil, satın alma noktasında yapıldığına inanıyor. Kiyosaki, yatırımcıların Bitcoin üzere yatırım varlıklarını etkilemesi mümkün kıymetli bir piyasa çöküşüne ve depresyona hazırlıklı olmaları gerektiğini öngördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.