Kripto Haber

Fidelity, Metaverse ETF için SEC Onayı İstiyor

Fidelity Investments, halka açık şirketleri üç boyutlu, sanal gerçekliklerin blok zinciri tabanlı ağına maruz kalan izlemeyi amaçlayan bir Metaverse ETF için başvuruda bulundu.

  • Fidelity Metaverse ETF, dosyalamaya göre “Metaverse’in kurulması ve etkinleştirilmesiyle ilgili ürün veya hizmetler geliştiren, üreten, dağıtan veya satan şirketlerden oluşan bir küresel evrenin performansını” izleyen Fidelity Metaverse Endeksini izleyecektir.
  • Fidelity’nin uygulaması, meta veriye hızla artan ilgiyi ele almak isteyen şirketler arasında en sonuncusu. Geçen Aralık ayında ProShares, SEC’e bir metaverse ETF başvurusunda bulundu.
  • Haziran ayında Roundhill Investments, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir metaverse ETF başlattı. Dört büyük Güney Koreli varlık yönetimi fonu da şu anda ülkede bir ilk olan metaverse ile ilgili borsada işlem gören fonları (ETF’ler) listeliyor.
  • Geode Capital Management, Fidelity fonu için bir alt danışman olacaktır.
  • Perşembe günü, SEC, reddedilen başvuruların son listesine eklenen bir Fidelity spot bitcoin ETF’sini onaylamayı reddetti.

Daha fazlasını okuyun: Metaverse ETF için SEC ile ProShares Dosyaları Uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.