Kripto Haber

Filipinler’deki UnionBank, Kripto Gözetim için IBM ve Metaco’yu Seçti

Filipinler’deki kripto dostu UnionBank, IBM ve İsviçreli saklama uzmanı Metaco’nun kripto para koruma teknolojisini kullanacak, şirketler Perşembe günü söyledi.

Metaco, 2018’den beri BBVA ve GazpromBank gibi bankalar için İsviçre’de arka uç kripto saklama yetenekleri sağlıyor. Dünya bankalarının çoğu halihazırda IBM’in müşterisi olduğundan, Metaco ile ortaklık Mart ayında duyuruldu. Metaco’nun iş geliştirme başkan yardımcısı Seamus Donoghue, geçen yıl, daha da zorlayıcı bir paket oluşturduğunu söyledi.

Donoghue bir röportajda “Piyasadaki tüm birinci basamak bankaları düşünün, muhtemelen hepsi IBM müşterileri, çoğu stratejik müşteri” dedi. “Metaco kasalarını doğrudan mevcut altyapıdan yönetmek için mevcut yığından, mevcut çalıştırma özelliklerinden yararlanabilirler. Ve birleştirilmiş yeteneklerimizi kullanarak, boru hattında bir dizi başka benzer anlaşmamız var. ”

IBM, geleneksel olarak kurumsal blok zincirinin sadık bir takipçisi olmuştur: tedarik zincirleri ve benzerleriyle ilgili şirketlerin güvenlik duvarları içinde çalışan özel defterler. Ancak Big Blue, anahtar yönetimi teknik bilgisini halka açık kriptoya uygulamaya başladı.

Bir basın açıklamasına göre buna, IBM’in donanım güvenlik modülleri üzerine kurulu IBM Cloud Hyper Protect Crypto Services dahildir.

Yönetimi altında 15 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan UnionBank, Visa ile blok zinciri ödemeleri yapmak, Ethereum geliştiricisi ConsenSys ile ortak havaleler yapmak ve hatta bir sabit para başlatmak dahil olmak üzere kripto para birimi girişimlerinin yorulmak bilmeyen bir kaşifi olmuştur.

“Anlamlı ve sürdürülebilir yeniden icat etme tutkumuz var. UnionBank Kıdemli Başkan Yardımcısı Henry Aguda yaptığı açıklamada, Metaco gibi stratejik ortaklarımıza değer veriyor ve onlarla ortak bir vizyon peşinde anlamlı bir ittifakta işbirliği yapıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.