Bitcoin

Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu!

BTC Kasım ayındaki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolardan %50’den fazla düştü. Buna karşın finansal hizmetler devi Fidelity, Bitcoin’i (BTC) geleceği olan güçlü bir yatırım ögesi olarak değerlendirmeye devam ediyor. Yatırım devi Fidelity, Bitcoin (BTC)’i daha yükseklere itebilecek iki kıymetli faktöre dikkat çekiyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Bitcoin (BTC)’i fırlatacak iki faktör ne?

Firma yeni raporunda, yatırımcıların Bitcoin’i öteki tüm kripto para ünitelerinden farklı olarak değerlendirmesinin iki temel nedenini belirtiyor ve şöyle diyor:

Bitcoin’in getiri profili, iki güçlü art rüzgar tarafından yönlendiriliyor: dijital varlık ekosisteminin büyümesi ve klâsik makroekonomik şartların potansiyel istikrarsızlığı. Bu geri dönüş rüzgarlarının başka dijital varlıkların birçoklarından daha az riskle daha kolay bir biçimde yakalanması mümkün.

Fidelity, Bitcoin ile gelişmekte olan kripto varlık sınıfının geri kalanı ortasındaki farklara dikkat çekiyor. Şöyle diyor firma:

Bitcoin, öteki tüm dijital varlıklardan temel olarak farklıdır. Öbür hiçbir dijital varlığın Bitcoin’i nakdî bir mal olarak güzelleştirmesi mümkün değildir… [ancak] dijital varlık ekosisteminin geri kalanı, Bitcoin’in basitçe yapmadığı farklı muhtaçlıkları karşılayabilir yahut öteki sıkıntıları çözebilir.

Rapor ayrıyeten, istikrar ve güvenlik kelam konusu olduğunda, on yıllık Bitcoin’in esasen testi geçtiğini belirtiyor. Şöyle ki:

Diğer rastgele bir projeden daha uzun müddettir var olduğu, kasıtlı olarak kolay bir koda sahip olduğu ve onu sömürebilen herkes için şu anda 1 trilyon dolarlık bir mükafata sahip olduğu göz önüne alındığında, hayatının bu evresinde büyük bir yanlışla müsabaka mümkünlüğü en düşük olan protokoldür.

Fidelity’nin Bitcoin’i övmesinin arkasındaki başka temel neden, enflasyona karşı müdafaa sağlama yeteneğinde yatmaktadır. Husus hakkında Fidelity’nin açıklaması şöyle:

Finansal sistemin genel istikrarı, tarihi olarak arzı değiştirilemeyen kıt varlıkların kıymetini gösterme eğiliminde olmuştur. Bitcoin’in kural seti, tarihi emsalleri ve ademi merkeziyetçilik, rastgele bir dijital varlık protokolünün en büyük kıtlık düzeyini yarattı. Bu, eski finansal sistemin karşı karşıya olduğu potansiyel aksi rüzgarlardan kimileri için mevcut en büyük riskten korunma yolu olarak ikna edici bir durum oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.