Bitcoin

Finans Devinin Stratejisti, Bitcoin Kestirimini Paylaştı!

Fidelity Makro Stratejisti, Bitcoin (BTC)’in 40.000 dolarla büyük bir savunma çizgisi oluşturduğunu söyledi. Ne manaya geldiğini Kriptokoin.com’da ele almaya çalışıyoruz.

Bitcoin için yeni dayanak çizgisi

Finans devi Fidelity’de makro stratejist olan Jurrien Timmer, Bitcoin’in evvelce inanıldığından %33 daha yüksek yeni bir takviye düzeyi bulmuş olabileceğini söylüyor. Timmer, “uyku akışı” (dormancy flow) ismi verilen az bilinen bir metriğin, Bitcoin’in tabanını 40.000 dolarda sabitlemenin anahtarı olabileceğini söylüyor. Stratejist mevzu hakkında şöyle konuştu:

Birkaç gün evvel, S-eğrisi modelimden yükselen içsel kıymete dayanarak, 40k’nın Bitcoin için yeni 30k olabileceğini açıkladım. Az evvel bunu daha da ileri götüren bir göstergeyle karşılaştım: Uyuşukluk akışı. Geçmiş tabanlarda görülen çok satım düzeylerine ulaştı.

Timmer, Bitcoin’in 2011 başlangıcından bu yana, BTC fiyatının talep S-eğrisi içinde değiştiği bilgileri izleyen bir grafik sağlıyor. Analitik firması Glassnode‘un “uyku akışı” terimi ve bunun kripto para süreçleri ortasında geçen süreyi nasıl etkilediğiyle ilgili olarak Timmer, şunları söylüyor: “Bana nazaran bu, geçen yıl 30k’nın olduğu üzere 40k’nin kumda değerli bir çizgi olabileceğinin bir öteki ispatı.”

Tweet dizisi, Timmer’ın Federal Rezerv siyasetleri ve artan enflasyon ışığında Bitcoin’in 40.000 dolardan fazla satılmış üzere göründüğünü söylediği evvelki bir gönderiyi takip ediyor. Timmer, “40 bin dolar yeni 30 bin dolar mı? Fed‘in enflasyon konusundaki şahin duruşunun geniş bir tesiri oldu. Likidite odaklı momentum baskı altındayken, kriptonun düzelttiği tam bir şok değil” diyor. Stratejist, Bitcoin’in tıpkı altın üzere bir kıymet deposu varlığı olarak kaldığına inandığını söyleyerek şu sonuca varıyor. “Bitcoin’i başka daha klâsik kıymet deposu olan altınla karşılaştırmayı seviyorum. Burada BTC/altın oranının geçen yıldan itibaren kırılma bölgesine geri döndüğünü görüyoruz. Teknik olarak oran orta derecede çok satıldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.