Bitcoin

Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın!

Bir kripto finans şirketinin finansal strateji lideri, Bitcoin (BTC)’nin bu yıl geri dönmeden evvel neden 18.000 ile 20.000 dolar ortasına gerçek düşebileceğini açıklıyor ve piyasa tabana vurduğunda satın almak için uzun vadeli vizyonlara sahip 4 yüksek kaliteli altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak uzmanın paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

“Şu anda Bitcoin ve altcoin projeleri için tam bir ayı piyasasındayız”

Geçen Kasım ayından bu yana kripto paralardan 1 trilyon dolardan fazla piyasa kıymeti silinirken, en boğa kripto meraklıları bile dijital varlıklar için bir ayı piyasasının burada olduğu gerçeğini hesaba katmak zorunda. Kripto finans firması Solrise’ın finansal strateji lideri Joseph Edwards, geçen yılın daha uygun bir kısmı için aşağı taraflı fiyat yörüngesine hazırlanıyor.

Eylül ayında Bitcoin’in makro ve düzenleyici risklerin yanı sıra teknik baskılar ortasında ‘son derece olumsuz bir 4. çeyrek’ görebileceğini söyleyen Joseph Edwards, trade hacimleri agresif bir formda azaldıkça, başkan kripto paranın 20.000 dolar düzeyine hakikat ilerlediğini varsayım etti.

Fakat, Bitcoin, muhtemelen ABD’deki birinci vadeli süreç tabanlı Bitcoin ETF’nin onaylanması ve Blockchain ağının Taproot yükseltmesiyle 10 Kasım’da yaklaşık 69.000 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gördü. Doruğundan bu yana iki aydan biraz fazla bir mühlet sonra, Bitcoin neredeyse yarı yarıya azaldı. Joseph Edwards bir röportajda, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu anda tam bir ayı piyasasında olduğumuz görülüyor. Bu tıp düşüşleri görmek açısından beklediğimizden biraz daha geç, lakin bu yalnızca doğal bir kripto akışı.

Bitcoin nereye kadar düşebilir?

Uzmana nazaran, piyasa kısa vadeli sıçramalarla serpiştirilmiş uzun vadeli düşüşler periyoduna giriyor. Sahiden de kripto tradeları, Bitcoin’in günlük Nispi Güç Endeksi göstergesinin çok satım düzeyine ulaştığına dikkat çekiyor ve bu da kısa vadeli bir sıçramanın yakın olduğunu gösteriyor. Birçoğu ayrıyeten 30.000 doları Bitcoin için taban fiyat olarak görüyor. Joseph Edwards 30.000 dolarlık taban hakkında şunları söylüyor:

Bence bu optimist. Bence tüm yıl boyunca 18.000 ila 20.000 dolar ortasında bir yer görme olasılığınız daha yüksek.

Uzman, Bitcoin’in %50’lik bir düşüş daha olsa bile, yeniden de 2017 fiyat düzeyinin doruğunun üzerinde olacağını açıklıyor ve bunun, her döngünün yeni tepeler getirdiği ve akabinde çok spekülasyonların temizlendiği kripto piyasasının döngüsel tabiatını gösterdiğini belirtiyor:

Değerli olan, kripto piyasasının inşa etmeye devam etmesi, tabanların evvelki tepelerin üzerinde olması ve bunun devam etmesi mümkün.

Uzman, kripto VC’lerin bağış toplama faaliyetlerini takip etmenin, fiyatların tabana vurup vurmadığını değerlendirmenin öbür bir yolu olduğunu da ekliyor. Son birkaç haftadaki kripto paralardaki yabanî dalgalanmalara karşın, firmalar kuru toz için milyarlarca dolar biriktiriyor yahut yatırım yapıyor. Kripto borsası FTX 2 milyar dolarlık bir teşebbüs fonu başlattı, Pantera Capital yeni bir teşebbüs fonu için 1 milyar dolardan fazla para toplarken, Andreessen Horowitz yeni kripto yatırımları için 4,5 milyar dolar aramayı planlıyor.

Risk sermayesi yatırımcıları, erken kademedeki şirketlere inşa etmeleri için sermaye vererek onları neredeyse ayı piyasasını atlatmaya hazırlıyor. Sonuç olarak, Joseph Edwards’a nazaran yatırımcılar, indirimli varlıkları toplamadan evvel bu kripto fonlarının biraz düşmesini beklemekte yarar var:

Bunu 2019’un başlarında da gördük. Bir kişisel yatırımcı yahut ferdî bir yatırımcı olarak finansman biraz düşmeye başladığında, muhtemelen satın almak istediğiniz vakit budur.

Piyasa tabana vurduğunda toplanacak 4 yüksek kaliteli altcoin

Bitcoin ve muhakkak altcoin projeleri ortasındaki ayrışma hakkında giderek daha tanınan hale gelen anlatıya karşın, Joseph Edwards, bilhassa bir ayı piyasasında altcoin’lerin Bitcoin ile birlikte düşeceğini kıymetlendiriyor. Neredeyse tüm büyük altcoin projeleri geçtiğimiz hafta Bitcoin’den daha keskin düşüşler yaşadığı için durum motamot bu türlü oldu.

Lakin bu, tabana vurduktan sonra yıpranmış token’leri almak isteyen yatırımcılar için aslında uyguna işaret ediyor. Uzmana nazaran anahtar, uzun vadeli vizyonlara sahip yüksek kaliteli protokollere odaklanmak:

Çekiciliğinin yalnızca şu anda sergilenenler değil, bunun üzerine ne inşa edilebileceği,  onun etrafında ne inşa edilebileceği yahut onunla ne inşa edilebileceği olduğu bir şey görmek istiyorsunuz.

Kriterlerine uyan projeler ortasında Solana (SOL), Binance Coin (BNB), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) yer alıyor ve bunların hepsi geçen hafta çift haneli yüzde düşüşler yaşadı, fakat uzmanın görüşüne nazaran tekrar de tabana vuramadı:

Son birkaç gün içinde büyük bir düşüş gördük. Muhtemelen burada kısa vadeli bir sıçrama göreceğiz. Lakin bence, bir şeyleri toplamayı düşünmeye başlamadan evvel daha berbatı gelmek zorunda.

The Block’a nazaran, fiyat düşüşlerinin yanı sıra, Solana Cuma günü ayın ikinci ağ problemini yaşadı ve traderlar, kripto fiyatları genel olarak düşerken Blockchain’de süreç yapamaz hale geldi. Firması Solana Blockchain’de birkaç merkezi olmayan finans eseri inşa eden Joseph Edwards, aksilikleri, şimdi büyümenin birinci basamaklarında olan bir ağın artan sancılarına bağlıyor. Ayrıyeten uzman, yatırımcıların, döngü bilakis çevrildikten sonra evvelki yüksek düzeylerine geri dönme ihtimalinin düşük olduğuna inandığı göğüs coin’lerden uzak durmalarını öneriyor:

Bu varlıklar yalnızca spekülasyon, bu yüzden bu göğüs coin’lerin rastgele birinin yakınında olmak istemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.