Bitcoin

“Finansal Cehennem Geliyor” Uzman: Altın ve Bunlardan Alın!

Bir vakitlerin çok satan kitaplarından biri olan “Zengin Baba Fakir Baba” kitabının ünlü muharriri Robert Kiyosaki, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) doların satın alma gücünü yok ettiğini, bu yüzden insanların elindekileri Bitcoin (BTC), altın ve gümüşe yatırarak muhafazaya alması gerektiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Robert Kiyosaki, hiperenflasyonun dünyayı ele geçireceğine inanıyor

Robert Kiyosaki, çok satan kitabıyla, her vakit finansal özgürlüğün bir tutkunu olmuştur. Daha yakın vakitlerde, öteki varlıkların yanı sıra alternatif bedel depolarından biri olabilecek Bitcoin’i sıklıkla savundu. Salgın krizi nedeniyle dünya çapındaki karantinaların akabinde, son iki yılda dünya çapındaki merkez bankaları çok fazla para bastı ve fiat paranın devalüasyonu eleştirmenler ortasında sıkça konuşuldu.

Fed, şu anda sirkülasyonda olan para ünitelerinin birçoklarını son iki yılda, salgın krizinin yaşandığı sırada bastı. Bu durum, paranın daha inançlı mali denetimini ve para kıtlığını savunanlar tarafından olumsuz karşılandı.  Bu nedenle, kimi uzmanlar, hiper enflasyonun dünyayı ele geçirebileceği ve insanları yoksulluğa sürükleyebileceği teorilerini ortaya attı. Bunlardan biri de “Zengin Baba Fakir Baba” kitabının muharriri Robert Kiyosaki oldu.

Kiyosaki, altın ve Bitcoin’i savunmaya devam ediyor

Kiyosaki’ye nazaran, Fed ve ABD Hazinesi, ABD dolarını yok ediyor. Uzman, bu parayı biriktirenlerin “finansal cehenneme” yanlışsız gittiğine inanıyor. Twitter’da paylaştığı bir kelama nazaran “finansal cennete” ulaşmanın birtakım yolları var. Kaynaklarını Bitcoin, altın ve gümüşte saklayanların inançta olacağına inanıyor. Bitcoin, onu denetim edemeyen hiçbir hükümet yahut kuruluşa sahip olmayan merkezi olmayan bir para ünitesi olduğundan, 21 milyon ünite ile sonludur. Kiyosaki, ferdî Twitter hesabında aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Finansal cennete giden bir milyon yol ve finansal cehenneme giden bir milyar yol var. ABD Merkez Bankası (FED) ve ABD Hazine Bakanlığı, milyarlarca dolarlık tasarruf sahibini ve iktisat alanında bilgi sahibi olmayanları finansal cehenneme göndererek doları mahvediyor. Finansal cennete gidin. Altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) kullanarak tasarruf edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.