Bitcoin

“Finansal Felaket” Dev Kestirimci: Altın ve Bu 2’sinden Alın!

Ünlü Amerikalı trend kestirimcisi Gerald Celente, artan enflasyonla gayret için devam eden Federal Rezerv tedbirlerinin muhtemelen 2022’de “dünya tarihinin en büyük çöküşüne” yol açacağını öngördü. Bu durumda altın ve iki varlık alınması gerektiğini öne sürdü.

Celente altın, gümüş ve Bitcoin’e dikkat çekti

Celente, mevcut enflasyon sayılarının daha yüksek olabileceğini ve Fed’in tapering’inin bir modülü olarak yükselen faiz oranlarının çöküşü tetikleyeceğini ima etti. Fed’in çöküşü önlemek için düşük faiz ortamını uzun mühlet koruduğunu, fakat artan enflasyonun kurumun öbür seçeneği olmadığı manasına geldiğini kaydetti. Celente, teşvik denetimleri ve daima para basımı üzere pandemik nakdî reaksiyonun beklenen çöküşün temelini oluşturduğunu da kelamlarına ekledi. Lakin, tedbirlerin kısa vadede işe yaradığını kabul etti. Celente, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Enflasyona baktığınızda piyasaların yükselmesinin tek nedeni ucuz para. Bütün ucuz para yapay olarak yükselişe neden oldu. Tüm ucuz para, hükümetlerden geliyor. Yani her şey yapay oldu. Benim inancım, Fed faizi yüzde 1,5’e ulaştığında, sert, büyük ve dünya tarihinin en büyük çöküşü yaşanacak.

2022 fırsatları hakkında Celente, altın, gümüş ve Bitcoin’in mevcut enflasyon ortamında hareket yapmak için ülkü varlık sınıfını sunduğuna dikkat çekti. Kestirimci, altının eksiksiz bir servet deposu olduğunu ve yatırımcıların varlığın daha fazlasını biriktirip saklaması gerektiğini kaydetti. Ayrıyeten, gümüş için yükseliş eğilimini söz etti ve pahalı metalin endüstriyel kullanım durumlarında potansiyel olarak kıymet kazanacağını belirtti. Örneğin, iklim değişikliği ve metaverse kavramına odaklanan dallarda gümüşün kullanılacağına dikkat çekti. Son olarak Celente, ünlü muharrir Robert Kiyosaki’ye katıldığını belirtiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Kiyosaki de çöküşe dikkat çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.