Alt Coin

Fiyat Yüzde 99 Çöktü: Bu NFT Coin’i Hacklendi!

Non-fungible token (NFT) alanına odaklı bir coin projesinde hack olayı yaşandı. Bunun akabinde tokenın fiyatı 530 dolardan 1.41 dolara indi ve yüzde 99’a yakın bir düşüş sergiledi. NFT coin projesine hücum gerçekleşti.

NFT coin projesine saldırıldı

Son aylarda, Illuvium (ILV) oyunu, güzel yapılandırılmış ortamı ve değişik ödül sistemi nedeniyle birçok NFT oyuncusunun amacı haline geldi. Lakin oyun ekosistemi, biri Escrowed Illuvium (sILV) olan öbür tokenları da içeriyor. 4 Ocak’ta Illuvium, stake mukavelelerinde bir güvenlik açığı bulduklarını ve bu nedenle eDAO’nun SILV basımına süreksiz olarak orta verdiğini duyurdu. Illuvium grubu daha sonra güvenlik açığının stake V2 kontratlarında giderildiğini söyledi. Takıma nazaran, akın vektörü kapatıldı ve hiçbir kaynaktan ödün verilmedi. Kriptokoin.com olarak kelam konusu hack muhtemelliğine daha evvel sitemizde yer vermiştik.

Lakin tüm hami tedbirleri aldıktan sonra bile Escrowed Illuvium bir atağa uğradı; sonuç olarak, siLV token fiyatı 530 dolardan 1,41 dolara düştü. Illuvium’un (ILV) lokal tokenı da düşüşün tesirini hissetti ve 900 dolar düzeylerinden 800 dolara geriledi. Hacker, Illuvium takımı ağı güncellemeden evvel saldırısını gerçekleştirdi; 8000 siLV ve 452 Ethereum’u cebine koyabildi. Illuvium, siLV havuzunun hiçbir vakit resmi bir Illuvium eseri olmadığını tez ediyor.

Illuvium ayrıyeten, siLV’nin gerçek sahiplerinin cüzdanlarındaki varlıklara dair manzaraları aldıklarında gerekli geri ödemeleri yapacaklarını da açıklıyor. SILV havuzu hiçbir vakit resmi bir havuz olmadı, lakin grup ayrıyeten sorunu araştırdıklarını ve mümkün olan en kısa müddette güncellemeleri sağlayacaklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.