Kripto Bilgi

Floki Inu Ters Finansman Mevduatları Saatler İçinde 44 Milyon Doları Kırdı

44 milyon doları aşan floki inu jetonları, lansmanından sonraki 24 saatten kısa bir süre içinde merkezi olmayan finans (DeFi) projesi Inverse Finance üzerinde yeni bir likidite havuzuna doğru yol aldı.

Adım, ‘memecoin’ durumundan floki inu tokeni için daha geniş kullanım alanlarına doğru bir geçişi işaret etti. Inverse Finance kurucusu Nour Haridy bir tweet’te “20 milyon dolarlık FLOKI ilk saat içinde InverseFinance’a yatırıldı” dedi.

Cüzdan tarayıcılarından alınan veriler, Çarşamba sabahı itibariyle 364 milyar floki inu jetonunun Inverse Finance’teki floki havuzunda kilitli olduğunu gösteriyor. Ters Finans gibi DeFi projeleri, kripto kullanıcılarına borç verme, ödünç alma ve ticaret gibi finansal hizmetler sunmak için merkezi aracılar yerine akıllı sözleşmelere güveniyor.

Ters Finans, protokole teminat olarak belirteçler sağlayarak kullanıcıların belirteç kredileri almasına olanak tanır. Yeni başlatılan floki havuzu, Çarşamba günü itibarıyla %50’lik bir teminat faktörüne sahiptir; bu, kullanıcıların, tek seferde sabitlenmiş Inverse Finance tarafından yayınlanan bir sabit para olan DOLA biçiminde stake edilen floki inu belirteçlerinin değerinin %50’sini alabilecekleri anlamına gelir. ABD doları veya diğer belirteçlerle bire bir.

Kredi üzerinde herhangi bir son kullanma tarihi yoktur. Ancak, floki inu jetonlarının değeri düşerse ve bir kullanıcının ödünç alma limiti %100’ü aşarsa, kredi tasfiye edilir ve tasfiye memurlarına geri ödeme üzerine %13’lük bir ücret alınır.

“Bu süreç otomatiktir ve durdurulamaz, bu yüzden lütfen sorumlu bir şekilde ödünç alın ve limitin tamamını ödünç almayın,” diye uyarıyor Ters Finans tarafından bir belge.

floki inu’nun eklenmesi, Salı günü Ters Finans topluluğu tarafından bir onchain yönetişim önerisinin kabul edilmesinden sonra geldi. Inverse Finance gibi projeler, daha yeni büyüme, benimseme ve diğer teknik iyileştirmeler önermek için topluluklarına güvenerek merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) olarak çalışır.

Ancak, ekleme, floki inu fiyatlarını çok fazla değiştirmedi. CoinGecko veri fiyatlarının 0 dolarda sabit kaldığını gösteriyor. 00012 Salı gecesi ilk artıştan sonra. Token fiyatları son otuz gün içinde %32 düştü ve daha geniş kripto pazarındaki düşüşü yansıtıyor.

Floki Inu’nun yükselişi

Adını Elon Musk’ın evcil köpeği Floki’den alan floki inu, bu yıl kripto pazarında mantar gibi çoğalan birçok memecoin girişinden biri. Orijinal geliştiricinin hile yapıp bir likidite havuzunu boşaltarak yüz binlerce dolarla çıkmasından sonra, bir ‘halı çekme’ korkusu projeyi erkenden sarstı.

Ancak topluluk yöneticileri jetonu devam ettirdi ve jetonu ayakta tutmak için kendi fonlarını yatırdı. Projenin yeniden başlatılmasına yardımcı olan erken benimseyenler tarafından bir ‘V2’ versiyonu duyuruldu, bu sefer kilim çekmelerini önlemek için güvenlik mekanizmalarıyla birlikte. Proje o zamandan beri 1 dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. 2 milyar – Londra’nın toplu taşıma araçlarında aralıksız pazarlama yaptığı için İngiltere’nin reklam otoritelerinin beğenisini çekiyor.

Floki inu, kripto piyasasının dışındaki katkılar üzerinde de çalışıyor. Geliştiriciler tarafından Pazartesi günü yapılan tweetler, projenin yerel hükümet yetkilileri ve STK’larla ortaklaşa Guatemala, Nijerya ve Laos’ta okullar inşa edeceğini iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.