Kripto Haber

Flow Blockchain, Circle’ın Tam USDC Tedavisini Aldı

Circle’ın dolar destekli stablecoin USDC’si artık, takas edilemez token (NFT) öncüleri Dapper Labs tarafından oluşturulan yüksek hızlı blok zinciri platformu Flow’da basılabilir ve kullanılabilir.

Circle daha önce 2020’de Dapper cüzdan kullanıcıları için bir ödeme işlemcisi ve koruyucusu olarak USDC’yi etkinleştirmek için Dapper ile bir ortaklık ilan etmişti.

Flow ağının tamamında USDC desteği, kullanıcıların USDC’yi Flow üzerinde doğrudan basmasına ve kullanmasına izin vererek, ağ kullanıcıları için daha kolay erişim ve daha büyük likidite havuzları sağlayarak bu ortaklığı genişletir. Ayrıca geliştiricilerin Circle’ın geliştirici API’leri paketini kullanabileceği anlamına gelir.

Dapper Labs kurucu ortağı Mik Naayem bir röportajda “USDC’yi akış ekosistemi sisteminde yayınlama kararının tamamı, bir sonraki büyüme dalgasının nerede olacağına dair bahis yapmakla ilgili” dedi. “Ve bu muhtemelen tüketici Web 3’tür.”

İlk viral NFT koleksiyonu olan Crypto Kitties’in mucidi Dapper Labs, Flow’da NBA Top Shot, NFL All Day, Matrix World ve daha fazlasını içeren gelişen bir ekosistemi yönetiyor.

USDC sirkülasyonu şu anda 48 milyar doları aşıyor ve blockchain ekosistemlerine stabilcoin eklemek, genellikle merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’ler gibi uygulamalar için bir şans sağlıyor.

Flow’a ek olarak Circle artık Ethereum, Algorand, Solana, Stellar, TRON, Hedera ve Avalanche blok zincirlerinde USDC’yi yerel olarak destekliyor.

Circle CEO’su ve Kurucu Ortağı Jeremy Allaire, “Flow, kendi blok zinciri tabanlı dijital medya ve eğlence deneyimlerini oluşturan gelişen geliştiriciler, sanatçılar, yaratıcılar ve markalar için gidilecek yer olarak ortaya çıktı” dedi. Beyan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.