Kripto Bilgi

FreeRoss DAO, 5 Doları Kontrol Etmek için Yönetim Belirteçlerini Dağıtıyor. 5 milyon Hazine

FreeRoss DAO’ya katkıda bulunanlara, bu sabah hava yoluyla ÜCRETSİZ jetonlar verildi, çünkü kolektif, hapishane Islahatı’nı ve şu anda feshedilmiş etkili darknet pazar yeri Silk Road’un kurucusu özgür Ross Ulbricht’i ilerletmek için hazinesini nasıl kullanacağına karar verdi.

ÜCRETSİZ jetonlar, DAO’ya yaptıkları ilk bağışlara göre katkıda bulunanlara dağıtıldı. Dağıtılmış Otonom Kuruluşların kısaltması olan DAO’lar, ortak bir hedefe ulaşmak için oluşturulmuş lidersiz çevrimiçi yatırım veya kurumsal kolektiflerdir. Bu durumda kolektif, Ulbricht’i hapishaneden kurtarmaktır.

Token sahipleri artık 5 doların üzerinde 1.390 etherden oluşan FreeRoss DAO hazinesini yönetme güçlerini verebilirler. CoinGecko verisine göre 5 milyon.

Resmi sitedeki ‘manifesto’ DAO’nun amaçları hakkında açıktır. “Ross’u Özgür Bırakacağız. Hapishane İslahatı’nı ilerleteceğiz. Ross’un çalışmalarını dünyayla paylaşacağız ve herkese onun bir parçasına sahip olmaları için eşsiz bir fırsat vereceğiz” yazıyor.

FreeRoss DAO bu ay kuruldu, ancak kripto çevrelerinde hızla popülerlik kazandı. Kolektif 12 doların üzerinde para topladı. 5 milyon ve başarıyla 6 doların üzerinde teklif verdi. Bu ayın başlarında Ulbricht’in takas edilemez token (NFT) koleksiyonunda 2 milyon. Gelirler doğrudan, mahkumların çalışmalarının bir parçası olarak aileleriyle tanışmalarına yardımcı olan Free Ross kampanyasına gidiyor.

NFT’ler, sanat eserinin bir kullanım durumu oluşturduğu somut veya soyut nesnelerin blok zinciri tabanlı temsilleridir. Ulbricht’in NFT pazarı SuperRare’deki ‘Genesis Collection’ NFT’sinde olduğu gibi, giderek daha fazla destek ve bağış aracı olarak kullanılıyorlar.

ÜCRETSİZ jetonların kendileri hiçbir parasal değere sahip değildir ve Genesis Collection NFT’nin küçük bir bölümünü temsil eder.

Perşembe dağıtımı, FreeRoss DAO organizatörlerinin katkıda bulunanlar kabul edilmeden önce söylediklerine uygun: “DAO, Ross’u serbest bırakmak ve hapishane Islahatı’nı ilerletmek için toplanan arta kalan fonları kullanacak. ”

Arka Plan, İpek Yolu ve FreeRoss

İpek Yolu, bitcoin’i para birimi olarak kullanmanın en eski yollarından biriydi. 2011 yılında kurulduğundan bu yana, piyasada çevrimiçi satıcılar mühimmat, uyuşturucu ve diğer yasa dışı hizmetleri bitcoin ile öderken sattılar.

Site, yetkililerin Ulbricht’i diğerlerinin yanı sıra kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarıyla tutukladığı 2013 yılına kadar çalıştı. Ayrıca Ulbricht’e ait olan ve bugün milyarlarca dolar değerinde olan 69.000 bitcoin’i de kaybettiler.

Ulbricht o zamandan beri cezaevinde kaldı ve Twitter hesabı aracılığıyla dış dünyayla periyodik olarak iletişim kuruyor (tüm tweet’ler dış dünyadaki bir hesap denetleyicisine telefonla dikte ediliyor).

Ancak çevrimiçi topluluğun bir bölümü Ulbricht’in hapsedilmesine son vermeye çalışıyor. Ailesi tarafından oluşturulan bir destek sayfası dokuz yılı aşkın bir süredir yayında. Şiddet içermeyen suçlamalar nedeniyle Ulbricht’e verilen çifte yaşam artı 40 yıl hapis cezasına itiraz ediyor. Ayrıca ABD’de mahkumlar için daha iyi Islahat ve daha adil bir ceza adaleti sistemi, ‘aşırı ceza uygulamalarına’ son verilmesi ve bir bireyin özel yaşamına saygı gösterilmesi çağrısında bulunuyor.

Şimdiye kadar, hareket yaygın bir çekiş elde edemedi veya büyük para çekmeyi başaramadı. Ancak yeni kazanılan servet, mahremiyete yakınlık ve bir DAO biçimindeki anonim kitle kaynaklı mekanizmalarla donanmış kripto yerlileri bunu değiştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.