Kripto Haber

FriesDAO, Kripto Kitle Fonlu Fast Food Franchise Başlatmak İstiyor

Bu kripto kışın madeni para yerine hamburger çevirmek ister misiniz? FriesDAO kesinlikle yapar.

Kripto grubu, CoinstitutionDAO’nun “kitle fonlamalı jetonlarla gerçek dünyadan bir varlık satın alalım (ve yönetelim)” oyun kitabını izleyerek bir fast food franchise başlatmayı planlıyor.

Cumartesi günü, kendi kendini ilan eden merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) 9 dolardan başlayacak. 69 milyon bağış toplama kampanyası. Ethereum tabanlı USDC karşılığında, hayırseverler, FriesDAO zincirinin satın aldığı tokenize oy hakları alacaklar.

Bir proje danışmanı olan Bill Lee CoinDesk’e “Bir fast food restoranının satın alınmasıyla ilgili karar vermeyi etkileyen oy haklarına sahip olacaksınız” dedi.

Ayrıca bkz: Satılık ABD Anayasası? AnayasaDAO Cesur Hareketler Yapıyor

Token sahiplerinin elde edemeyecekleri bir şey, FriesDAO’nun franchise’ının mülkiyet hakları, kârında bir pay veya işinde son söz hakkıdır – en azından ilk başta değil.

Bu, yalnızca bir etkisi olan Ethereum tabanlı bir üyelik parasıdır.

Proje liderleri, ABD menkul kıymetler yasasının gerçeklerinin böyle olduğunu söylüyor.

“Oturup bu jetonun bir Wendy’de bir Metroda doğrudan mülkiyeti temsil ettiğini söyleyebilmek bizim için güzel ve harika olurdu,” ana proje katılımcısı Brett Beller, içki dağıtım girişimi Drizly’nin kurucularından , söz konusu. “SEC [Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu] aslında işleri ortaya koyduğu için bunu yapamazsınız. ”

Henüz ademi merkeziyetçi olmayan ve henüz özerk olmayan FriesDAO, token sahibi sakinlerine iş hissesi olan iş ortakları olarak davranamaz. Bunu yapmak, SEC kafeteryasında bir yağ yangını başlatmak gibi olurdu ve Gary Gensler yağ yangınlarından hoşlanmaz.

İşle köprü kurma

FriesDAO, markalara bir “DAO” sunma konusunda da pragmatik davranıyor. 10.000 internet arkadaşıyla birlikte McDonald’s’ın genel merkezinde görünmek, kitle fonlaması ile sağlanan madeni paralar muhtemelen işe yaramayacaktır. Lee, “DAO’lar hala iyi niyetli bir iş ortağı olarak hizmet edemeyecek kadar ‘egzotik’” dedi.

“Bizim için fast food mağazalarını gerçekten satın almak ve böylece bunu yasal olarak bağlayıcı bir şey yapmak için bir tür harici organizasyona veya sözleşmeli organizasyona ihtiyacımız olacak” dedi.

FriesDAO’nun yeni bir restoran açmak yerine neden bir franchise başlatmak istediği sorulduğunda, Beller mega markaların her yerde var olan nüfuzundan bahsetti. “İşi bir kutuda teslim ediyorsunuz” dedi ve franchise’ların kripto yönetişimi sergilemek için “mümkün olan en kolay durum” olduğunu da sözlerine ekledi.

FriesDAO, DAO maksimalistlerinin aradığı şey için biraz sulandırılmış olsa bile erken aşama bir kavram kanıtı olarak anlaşılabilir: zincir üzerinde yönetişimi bir et alanı gerçekliği yapmak. Kriptonun güçlerine ve tehlikelerine uyanan bir dünyada normalleştirme gücüdür.

“Bir şirket bir işe başladığında, oturup bir dizi araca, bir B Corp, bir C Corp, bir LLC, bir DAO’ya bakabilmeleri gerektiğine inanıyoruz” ve birini seçmelidir. bu onların ihtiyaçlarına uygun. DAOizm’den yararlanmak için özellikle iyi konumlanmış bir grup olarak “bireysel yaratıcıları” belirtti.

Bu modelde, üyelik belirteçleri bir tür sosyal para birimi işlevi görür. FriesDAO, katkıda bulunanları ortak bir fikir altında bir araya getirerek (ancak bir girişim değil ve kesinlikle gelecekteki kar beklentisi olan biri değil), FriesDAO’nun “doğru personeli çok hızlı bir şekilde” bulabileceğini söyledi Lee.

Büyüyen topluluk

FriesDAO’nun Discord kanalı Perşembe günü geç saatlerde 4.425 “ekip üyesi” aldı, bunların arasında üç “genel müdür”, iki “müdür yardımcısı ve yedi “vardiya amiri” vardı. Katılımcılar, zaman zaman göğüs göğüslerini asarak, “yardım etmek istiyorum” kanalında gönüllü hizmet verdiler.

“Letittie (????,????),” Bağış yapmayı planladığını söyleyen Discord’un bir üyesi, bir sohbette CoinDesk’e FriesDAO’nun “yenilikçi” yolu ile büyülendiğini söyledi. merkezi olmayan yönetişim” ile iş yönetimi. “Elbette kendini kanıtlaması gerekecek” dedi.

Diğer kullanıcılar, FriesDAO’nun şeffaf liderliğinin – Lee ve Beller, gerçek dünyadaki kimliklerini projenin arkasına attılar – projenin hedeflerini gerçekleştirme uzmanlığına sahip olduğunu söyledi. (Gerçekten de olası ortaklarla görüşmelere başladığını söyleyen Beller, sektör deneyiminin kapıları açmaya yardımcı olduğunu kabul etti.)

Bir avuç dolusu, gevrek token zenginlikleri, memler (“patatesleri seviyoruz” dedi), kripto ve ay görevlerini yaygınlaştırmanın yanı sıra güçlü liderlik potansiyelinden bahsetti.

Beansthe3rd, CoinDesk’e “Bu adamların likiditemizle kaçacağını düşünmüyorum” dedi, “ancak fast food franchise’larına sahip olmak etrafında dönen bir token fikri oldukça komik. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.