Kripto Haber

FTX, 400 Milyon Dolarlık Kaynak Toplama ile 32 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

FTX, kripto para borsasına 32 milyar dolarlık devasa bir değerleme sağlayan C Serisi finansman turunda 400 milyon dolar topladı. Bu, Almanya’daki Deutsche Boerse’nin piyasa değeriyle hemen hemen aynı ve Nasdaq borsası veya Twitter’dan daha fazla.

Sermaye enjeksiyonu, borsanın küresel genişlemesine ve farklı pazarlarda ek lisanslar almasına yardımcı olacaktır. CEO Sam Bankman-Fried daha önce CoinDesk’e FTX’in daha fazla ülkeye girmek ve kullanıcı tabanını büyütmek için satın almalar ve ortaklıklar planladığını söyledi.

Bankman-Fried bugün yaptığı açıklamada, “FTX, dijital varlıklara güvenli ve uyumlu bir şekilde erişimi kolaylaştırmak için düzenleyicilerle etkileşime devam etmeye çalışacak” dedi. Misyonumuza ulaşmak ve 2022 ve sonrasında muazzam büyümemizi sürdürmek için yatırımcılarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yatırım, FTX ABD’ye yapılan 400 milyon dolarlık A Serisi turuyla aynı anda ve aynı destekçi grubundan artırıldı ve bu da Amerikan iştirakine geçen hafta 8 milyar dolarlık bir değerleme verdi. Paradigma, Temasek, Multicoin Capital ve SoftBank katılan firmalar arasında yer aldı.

C Serisi finansman turu, FTX’in borsaya 25 milyar dolarlık bir değerleme veren 420 milyon dolar toplamasından üç aydan biraz fazla bir süre sonra gerçekleşti.

Ancak toplanan miktarlar, Bankman-Fried’in geçen yıl hedeflediği bildirilen 1,5 milyar dolarlık rakamın altında kalıyor.

Devamını oku: NFT Marketplace OpenSea 300 Milyon Dolarlık Finansman Turunda 13,3 Milyar Dolar Değerinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.