Kripto Haber

GameFi NFT Marketplace Lootex, 9 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Kapattı

Çok zincirli bir mantar olmayan token (NFT) pazarı olan Lootex, Spartan Capital, Infinity Ventures Crypto, LD Capital ve oyun ve eğlence şirketi Akatsuki’nin ortak liderliğindeki 9 milyon dolarlık bir tohum finansman turunu kapattı.

  • Sermaye, Tayvan merkezli Lootex’in şu anda 500 koleksiyonda 12.000’den fazla NFT içeren ticaret platformunu daha da geliştirmesine yardımcı olacak.
  • “NFT oyuncularının sahiplik sahibi olmaları ve özerk hareket etmeleri için GameFi için NFT pazaryerini etkinleştirmek çok önemlidir. Lootex’in GameFi ekosisteminin genişlemesine katkıda bulunacağına inanıyoruz,” dedi Akatsuki Direktörü Yuji Kumagai bir basın açıklamasında.
  • Mevcut oyun toplulukları arasında ortaya çıkan birkaç NFT tepkisi ile şimdiye kadar oyuncular için zorlu bir satış oldu.
  • Lootex’in pazarı, oyuncuların NFT oyunları için avatarlar, sarf malzemeleri ve sanal arazi satın almalarına olanak tanır. Lootex, RPS League, Block Monster, Dungeon Swap ve Olympus Royale dahil olmak üzere 50’den fazla blockchain tabanlı oyunla ortaklık kurdu.
  • Finansman turundaki diğer katılımcılar arasında Polygon Studios, Morningstar Ventures ve SweeperDAO yer aldı.
  • Lootex CEO’su ve kurucu ortağı Justine Lu, “Misyonumuz, oyun varlığı sahipliğini özgürleştirmek ve blok zincir oyunlarını geleneksel oyunculara bağlamak” dedi.

Daha fazlasını okuyun: GameStop Hisse Senedi NFT Pazar Raporunun Ardından Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.