Alt Coin

Gamestop Bu Altcoin ile İştirak Kurdu: Fiyat Patladı!

Gamestop, NFT piyasası için Immutable X ile ortak oldu ve yaratıcılar için 100 milyon dolarlık hibeyi duyurdu. GameStop, Loopring ile iştirak görüşmeleri devam ederken, Immutable X’in piyasasında NFT’lerin trade’i ve basımı için tahlillerini kullanacak. Haberin gerisinde kripto kışının konuşulduğu günlerde altcoin fiyatı yatırımcılarının içini ısıttı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam etmelisiniz.

GameStop paydaşlığı altcoin fiyatını uçurdu

Perşembe günü GameStop, GameStop’un yaklaşmakta olan Non Fungible Token (NFT) piyasasını geliştirmek için Ethereum ölçeklendirme tahlili Immutable X ile iştirak kurulduğunu duyurdu. GameStop, NFT’lerin trade’i ve basımı için Immutable’ın teknolojisini kullanacak.

Immutable geliştiricileri, yeni NFT piyasasının gaz fiyatı olmayacağını ve %100 karbon nötr olacağını tez ediyor. Buna ek olarak, hem Immutable hem de GameStop, NFT içerik oluşturucuları ve teknoloji geliştiricileri için IMX token’leri cinsinden 100 milyon dolarlık bir hibe programı başlatacak. Bununla birlikte, GameStop, muhakkak kilometre taşlarını gerçekleştirdikten sonra 150 milyon dolara kadar IMX tokeni’nin haklarını alacak.

Yayınlandığı tarihte, hibe sadece görüntü oyunları, Web 3.0, metaverse, BT hizmetleri ve dijital markalar geliştiren kurumsal varlıklar ve merkezi olmayan özerk kuruluşlar için geçerli olacak. Bir ay evvel GameStop, 20’den fazla yeni işçinin işe alındığını duyurdu ve NFT oyun geliştirmek için Blockchain firmalarıyla yaklaşan iki paydaşlık hakkında bilgi verdi. Paydaşlık haberinin akabinde altcoin fiyatı tama manasıyla kış günlerini ısıtarak yaklaşık %53 artış kaydetti ve 4,25 doları gördü. Basın vaktinde ise 3,82 dolardan süreç görüyordu.

GameStop ile Immutable X iştirakinden mutlu olmayanlar da var

Öte yandan toplumsal medyada, kullanıcılar LouiePikmin2’nin paylaşımında belirttiği üzere gelişmeden pek şad görünmüyordu:

Vay canına, işinizde kalmak için hakikaten her şeyi yapacaksınız, buna bir modaya büyük yatırım yapmak da dahil.

Bu bağlamda, GameStop, Reddit kaynaklı bir kısa sıkıştırmanın amacı olduğu geçen Ocak ayından bu yana ATH düzeyinden %70’in üzerinde düştü. Pay senedi momentumunun azalması, memnun yatırımcılardan daha az bir topluluk yarattı. Buna ek olarak, kullanıcılar, merkezi olmayan kripto para borsalarını güçlendirmek için tasarlanmış bir ETH token projesi olan Loopring’in, GameStop ile daha evvel yapılan görüşmelere karşın duyuruya dahil edilmemesinden hoşnutsuz görünüyor. Bununla birlikte, tıpkı gün dosyalanan Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nda GameStop, Loopring’in hala NFT piyasasında yer aldığını açıkladı ve şirket şunları söyledi:

GameStop, birinci evvel Immutable’ı entegre etmeden, Ethereum Katman-1 ve Loopring dışında rastgele bir Blockchain protokolünü NFT piyasalarına entegre etmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.